Strona głównaWiadomościBioshock Infinite nie była ostatnią grą Kena Levine'a. W planach ma nowego...

Bioshock Infinite nie była ostatnią grą Kena Levine’a. W planach ma nowego FPS-a

Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia o pracę w jego nowym studio Ghost Story Games. Levine szuka osoby o konkretnych predyspozycjach i wiedzy.

Opłakujemy zamknięcie studia Irrational Games odpowiedzialnego za serię Bioshock, lecz jednocześnie zanosimy się radością, ponieważ ojciec podwodnego i żyjącego na krawędzi nieboskłonu miasta tworzy gry pod nowym szyldem Ghost Story Games. Jesteśmy podekscytowani informacją od Levine’a na temat kolejnego projektu.

W trakcie targów EGX Rezzed 2017 nie zdradził żadnych konkretów. Powiedział jednak coś bardzo ważnego, a mianowicie wskazał inspirację nadającą kierunek mechanice gry bądź nawet sposobu jej narracji. Wielce spodobał mu się system Nemesis, którym zasłynęła seria gier akcji-RPG Śródziemie. Czyżby próbował stworzył tytuł o dużej transparentności świata reagującego na poczynania gracza?

Możemy na razie tylko spekulować. Pewne jest, że mają już plan i chcą go zrealizować z pomocą nowego projektanta poziomów. Wiemy o tym z ogłoszenia o pracę wystawionego na stronie Take-Two. Wymagania wobec kandydatów są dosyć wysokie. Przyda się znajomość silnika graficznego Unreal Engine 4, doświadczenie w tworzeniu gier z otwartym światem z gatunku FPS, RPG i graniczącym z nimi, a także zrozumienie wpływu narracji na rozgrywkę. Ponadto wszyscy zainteresowani powinni legitymować się minimum 5-letnim stażem pracy i szerokim portfolio gier.   

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię