Strona głównaGryAktualnościPowstaje nowy BioShock, ale póki co nie czekajcie na niego

Powstaje nowy BioShock, ale póki co nie czekajcie na niego

Firma 2K zapowiedziała, że pracuje nad nową grą z serii BioShock. W tym celu powołano do życia zupełnie nowe studio o nazwie Cloud Chamber. Rzecz w tym, że póki co nie ma co czekać na grę, bo premiera planowana jest dopiero za kilka lat.

BioShock to zapewne jedna z ulubionych serii dla wielu graczy. Od początku gry Irrational Games budziły spore kontrowersje, bo przecież decydowaliśmy między innymi o losach dzieci, które mogliśmy wykorzystać, aby stać się silniejszym. Rzecz w tym, że były to świetne, mroczne, ale jednak świetne gry. Dlatego wiele osób mogło czekać na kontynuację. Ta została oficjalnie zapowiedziana.

Zobacz: Ameryka Południowa miejscem akcji GTA 6?

– BioShock to jedna z najbardziej lubianych, docenianych przez krytyków i wysoko ocenianych serii gier. Nie możemy się doczekać gdzie co potężna narracja i ikoniczna strzelanka z perspektywy pierwszej osoby pokaże w przyszłości z sprawą studia Cloud Chamber – powiedział David Ismailer, prezes 2K.

Zobacz: PlayStation 5 nie ma szans z Xbox Anaconda? Przecieki wskazują na potwora Microsoftu

Cloud Chamber to w rzeczywistości połączenie dwóch innych oddziałów w Kalifornii oraz Montrealu. Na czele studia stanął Kelley Gilmore, który pracował między innymi w Firaxis. Co ważne, nad nowym BioShockiem nie pracuje oryginalny twórca gry, czyli Ken Levine. Jest on w tym momencie zajęty innym, nowym projektem dla Ghost Story Games. BioShock na ten moment otrzymał kodową nazwę Parkside, ale końcowe nazewnictwo nie jest jeszcze znane.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię