Strona głównaGryAktualnościBioWare Zmienia Tytuł Nowej Gry z Serii Dragon Age

BioWare Zmienia Tytuł Nowej Gry z Serii Dragon Age

Dragon Age: Dreadwolf już nie istnieje. Kolejna odsłona serii gier fabularnych od BioWare nosi teraz tytuł Dragon Age: The Veilguard, jak ogłosił dzisiaj deweloper, zapowiadając jednocześnie pierwsze materiały, które udostępni już 11 czerwca.

Gary McKay, producent wykonawczy Dragon Age i dyrektor generalny BioWare, powiedział, że zmiana nazwy czwartej, głównej gry z serii Dragon Age odzwierciedla skupienie dewelopera nie na antagoniście, ale na bohaterach, w których gracze się wcielą w Dragon Age: The Veilguard.

Jak napisał McKay w wpisie na blogu:

Każda z siedmiu unikalnych postaci, które tworzą twoich towarzyszy, będzie miała głębokie i wciągające historie, gdzie decyzje, które podejmiesz, wpłyną na twoje relacje z nimi — a także na ich życie. Zjednoczysz ten zespół niezapomnianych bohaterów, aby stawić czoła nowemu przerażającemu zagrożeniu. Oczywiście Dread Wolf nadal odgrywa ważną rolę w tej opowieści, ale to ty i twoi towarzysze — nie twoi wrogowie — jesteście sercem tego nowego doświadczenia.

Aby uchwycić to, o co chodzi w tej grze, zmieniliśmy nazwę, ponieważ oryginalny tytuł nie pokazywał, jak silnie czujemy się o naszych nowych bohaterach, ich historiach i jak będziesz musiał ich zjednoczyć, aby uratować całe Thedas. Stąd Dragon Age: The Veilguard.

BioWare i wydawca Electronic Arts używali nazwy Dragon Age: Dreadwolf przez ostatnie dwa lata dla kontynuacji Dragon Age: Inkwizycja z 2014 roku. W związku z tym wciąż istnieje wiele list produktów i zrzutów ekranu ze znakiem wodnym Dragon Age: The Veilguard. EA i BioWare czeka sporo pracy, aby przyzwyczaić graczy do nowej nazwy, ale miejmy nadzieję, że rozgrywka, którą zaprezentują w przyszłym tygodniu, zrobi takie wrażenie, że stare wspomnienia zostaną zatarte. Bez presji, ludzie!

Jeśli chcesz zobaczyć 15 minut rozgrywki z Dragon Age: The Veilguard, musisz włączyć kanał Dragon Age na YouTube 11 czerwca o godzinie 17 czasu polskiego. Nowa gra fabularna od BioWare obiecuje być niesamowitą grą dla jednego gracza ze wszystkimi wyborami, postaciami i budowaniem świata, których można od nas oczekiwać.

Czwarta gra z serii Dragon Age została po raz pierwszy zapowiedziana w 2018 roku. McKay powiedział, że w trakcie długiego procesu tworzenia gry, BioWare eksperymentowało z wieloma koncepcjami, w tym z wieloosobową wersją Dragon Age. Ostatecznie jednak zdecydowali się na klasyczną przygodę dla jednego gracza z błogosławieństwem EA.

Dragon Age: The Veilguard zmierza na PlayStation 5, Windows PC i Xbox Series X, ale nie ma jeszcze ogłoszonej daty premiery.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię