Strona głównaGryAktualnościBłąd w Fallout 76 B.E.T.A. kasuje cały katalog z grą

Błąd w Fallout 76 B.E.T.A. kasuje cały katalog z grą

Rusza Beta Fallout 76 na PC, i jak to ostatnio jest w modzie, nie ma premiery bez spektakularnej wtopy dewelopera. Tym razem może to doprowadzić cześć graczy zawału serca, albo wyrzucenia komputera przez zamknięte okno. Z powodu błędu w kliencie Fallout 76 cały katalog z grą samoczynnie kasuje się z dysku.

Bethesda na swoim Twitterze umieściła komunikat:

Gracze PC #Fallout76 B.E.T.A. : zdajemy sobie sprawę z problemu w działaniu klienta gry i badamy sprawę. Nie klikajcie żadnych przycisków w programie.

A teraz troszeczkę dokładniej kliknięcie jakiegokolwiek przycisku w kliencie gry powoduje usunięcie wszystkich plików wersji beta gry, co ostatecznie może skończyć się zawałem, wywaleniem komputera przez ono, albo ponownym pobieraniem 50 GB danych.

Zobacz także: Makabra w Red Dead Redemption 2 – konie płoną na drogach

Wszystko byłoby w porządku gdyby wszyscy gracze zobaczyli komunikat z ostrzeżeniem, niestety tak nie było. Ciężko oszacować ile było ofiar tego błędu i jak zareagowali na sytuację. Deweloper cały czas pracuje nad usunięciem problemu

Aktywnie badamy problem powodujący, że gracze PC muszą ponownie pobierać Fallout 76 B.E.T.A. Jeżeli zobaczysz pasek postępu, zezwól na zakończenie pobierania. Dziękujemy za cierpliwość i staramy się jak najszybciej rozwiązać problem.

Podsumowując: Jeżeli kliknęliście w jakikolwiek przycisk musicie pobierać grę, jeżeli nie kliknęliście nie róbcie tego i czekajcie na pobranie aktualizacji. Chociaż część użytkowników gry donosi, że nic nie klikali a i tak katalog z grą uległ autodestrukcji. Najlepiej na ten moment nie uruchamiać klienta gry!

Zobacz także: Znamy oficjalne wymagania sprzętowe Fallout 76

Fallout 76 nie powtórzył jednak „sukcesu” gry Myth II, która zawierała w sobie błąd który powodował formatowanie dysku podczas deinstalacji gry, jeżeli ta została zainstalowana w innej lokalizacji niż domyślnej.

A może Wy znacie jeszcze ciekawe błędy w grze, które działały w równie „przyjemny” sposób.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię