Strona głównaWiadomościRozrywkaBlade Runner: Black Lotus – zwiastun, data premiery i zarys fabuły nowego...

Blade Runner: Black Lotus – zwiastun, data premiery i zarys fabuły nowego anime

Świat Łowcy Androidów, oparty na powieści Philipa K. Dicka przez lata przez lata doczekał się dwóch filmów kinowych oraz fantastycznej gry komputerowe, Teraz przyszła kolej na serial anime.

Fani Blade Runnera doczekają w końcu kolejnego działa osadzonego w dystopijnym Los Angeles. Twórcy Blade Runner: Black Lotus podczas Comic-Con 2021 ujawnili w końcu szczegóły dotyczące postaci, historii oraz pierwszy zwiastun.

Zobacz: Defense Grid: The Awakening oraz Verdun za darmo

Zwiastun przedstawia kilka konkretnych szczegółów, jednak najwięcej informacji fani otrzymali bezpośrednio podczas panelu dyskusyjnego z twórcami. W panelu wzięli udział współreżyserzy Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama, producent wykonawczy Joseph Chou, reżyser głosu Wes Gleason oraz aktorka Jessica Henwick, która gra główną bohaterkę serialu, replikantkę o imieniu Elle. Moderatorem był Jason Demarco z Adult Swim, dyrektor ds. rozwoju programu i współtwórca bloku programowego Toonami.

blade Runner black lotus

Zwiastun ujawnia, że ​​anime ma miejsce w 2032 roku. W ramach osi czasu Blade Runner, czyli około 13 lat po wydarzeniach z oryginalnego filmu, dekadę po katastrofalnym wydarzeniu na świecie zwanym „Black Out” (przedstawionym w krótkim filmie anime Blade Runner: Black Out 2022, który został nakręcony przez tych samych filmowców co ten serial) i 17 lat przed sequelem Blade Runner 2049.

Fabuła koncentruje się na Elle, replikantce, która budzi się bez pamięci i z kilkoma wskazówkami dotyczącymi jej tożsamości. Jak wyjaśnia Henwick:

Elle budzi się i nie wie, kim jest ani jak dotarła tam, gdzie jest, a jedyne, co ma na wskazówkę, to ten tatuaż. I dlatego doświadcza wszystkiego po raz pierwszy. Jak to jest zakochać się po raz pierwszy? Jak to jest czuć wściekłość, wściekłość i radość? I zadawanie tych wszystkich wielkich pytań, co to znaczy być człowiekiem? Jak definiujemy ludzkość między replikantem a człowiekiem? Jaka jest różnica?

Blade Runner skupia się na pytaniu o tym czym jest człowieczeństwo i co w rzeczywistości stanowi różnicę pomiędzy człowiekiem a replikantem. Według Kamiyamy serial będzie poruszał tematy dyskryminacji, alienacji i walki z niesprawiedliwością.

Ten serial staramy się przedstawić z perspektywy tego, na którego poluje się, wiesz, replikanta, ale także kobiecej bohaterki, która akurat jest uwięziona w tym świecie i po prostu próbuje rozgryźć lub dowiedzieć się o swojej tożsamości i przyczynach sytuacji, w której się znajduje. O tym jest główna historia.

Blade Runner: Black Lotus pojawi się na Toonami Adult Swim tej jesieni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię