Strona głównaGryAktualnościBlair Witch - polska gra w klimatach kultowego horroru trafi na VR

Blair Witch – polska gra w klimatach kultowego horroru trafi na VR

Blair Witch, najnowsza gra powiązana z kultowym horrorem w klimatach “found-footage”, po sukcesie na klasycznych platformach, trafi na VR.

Gra Blair Witch trafiła do graczy w sierpniu zeszłego roku i zebrała całkiem niezłe oceny. Stworzona przez polski Bloober Team – studio odpowiedzialne też za Layers of Fear i Observera – okazała się być powiewem świeżości. Szczególnie po otrzymaniu dodatków, takich jak Good Boy Pack, które trafiło do niej w grudniu. DLC koncentrowało się na poprawie animacji oraz dorzuceniu skinów dla towarzyszącego nam czworonoga o imieniu Bullet.

Teraz jednak ekipa Bloober Team porzuciła takie urocze pomysły i powróciła do mrocznych korzeni gry. Okazuje się, że pracują nad przeniesieniem horroru z Blair Witch na VR. Premiera jest planowana na 29 października, a gra trafi na Oculusa Quest. Później ma też pojawić się na innych urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Gogle VR mają sprawić, że gra będzie wyglądać pięknie i jednocześnie jeszcze bardziej przerażająco. Las, w którym toczy się akcja jest niezwykle klaustrofobiczny i bardzo łatwo się w nim zgubić, a Oculus tylko spotęguje wrażenia. Na szczęście nie pozostaniemy w nim kompletnie sami – nadal będzie nam towarzyszyć pies, będziemy też mogli szkicować na mapie. Trailer obiecuje też nowe sposoby interakcji z Bulletem. 

Zobacz: Omni One – najlepszy domowy zestaw VR

Blair Witch: Oculus Quest Edition będzie dostępne 29 października i ma kosztować w dniu premiery około 30 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię