Strona głównaGryAktualnościBlizzard idzie na wojnę z twórcami kreskówki

Blizzard idzie na wojnę z twórcami kreskówki

Blizzard może wytoczyć ciężkie działa przeciwko twórcom serialu animowanego. Fox Media chce zastrzec znak towarowy Diablo, czemu ostro sprzeciwia się deweloper.

Do amerykańskiego biura patentowego wpłyną sprzeciw jaki złożył Blizzard Entertainment w związku z próbą zastrzeżenia znaku towarowego Diablo przez Fox Media. Diablo to imię psa z serialu animowanego Housebroken, stworzonego przez wytwórnię.

Zobacz: STALKER 2 nie pojawi się na PlayStation, gra będzie exclusivem Xboxa i PC

Fox chce zarejestrować znak towarowy w celu sprzedaży gadżetów związanych z serialem oraz bohaterem. Według złożonego wniosku miałby to być smakołyki dla zwierząt, kubki, talerze, słomki do napojów oraz szczotki do włosów i zębów. Te ostatnie oczywiście jako dwa osobne produkty.

Diablo

Blizzard jest właścicielem znaku towarowego Diablo już od 1996 roku. Fox o zastrzeżenie ubiega się od czerwca zeszłego roku. Deweloper argumentuje, że w przeciągu lat przeznaczył znaczne środku na promocję i reklamę dóbr i usług związanych z marką Diablo. Co więcej, zdobył także komercyjny sukces, dzięki czemu Blizzard może pochwalić się godną pozazdroszczenia reputacją.

Premiera Housebroken zaplanowana jest na 31 maja. Będzie odpowiadał on o pudlu Honey, który oferuje innym zwierzętom psychoterapię. Fox ma 40 dni na ustosunkowanie się do sprzeciwu złożonego przez Blizzard.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię