Strona głównaGryAktualnościWiedźmin 3 – reżyser gry opuszcza CD Projekt RED. Był obwiniany o...

Wiedźmin 3 – reżyser gry opuszcza CD Projekt RED. Był obwiniany o nękanie pracowników

Konrad Tomaszewski, reżyser Wiedźmina 3, po wielu latach opuszcza szeregi CD Projekt RED. Był on obwiniany o nękanie pracowników.

Reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon po 17 latach odchodzi z CD Projekt RED. Jak donosi Bloomberg, Konrad Tomaszewski był obwiniany o nękanie pracowników. Ostatecznie nie znaleziono dowodów na potwierdzenie tych oskarżeń.

Zobacz: STALKER 2 nie pojawi się na PlayStation, gra będzie exclusivem Xboxa i PC

Deweloper jednak postanowił odejść z zespołu. Co więcej, przeprosił wszystkich współpracowników za „złą krew i napięcia”, które wywoływał w pracy. Stwierdził, że chce opuścić szeregi, gdyż wiele osób czuje się w jego towarzystwie niekomfortowo lub się go boi.

Jak podkreślił:

Będę dalej nad sobą pracował. Zmiana swojego zachowania to długi, wymagający proces, ale nie poddaje się i mam nadzieję, że wreszcie się zmieni.

Tomaszewski pracował w CD Projekt od 2004 roku. Zaczynał na stanowisku testera, by potem objąć stanowisko projektanta pierwszego Wiedźmina. Później był jedną z najważniejszych osób pracujących przy W3. Zajmował się również Cyberpunkiem jako drugi reżyser i szef produkcji. Jak podaje Bloomberg, CDPR wiązało z nim duże nadzieje w kwestiach prac nad kolejną częścią Wiedźmina.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię