Strona głównaWiadomościBlizzard nie może aktualizować Overwatcha, bo… gracze są zbyt toksyczni

Blizzard nie może aktualizować Overwatcha, bo… gracze są zbyt toksyczni

Overwatch jest jedną z najpopularniejszych gier online’owych na świecie. Gra regularnie jest aktualizowana przez Blizzarda. Okazuje się jednak, że patche mogłoby się ukazywać jeszcze częściej gdyby nie gracze, którzy są zbyt toksyczni.

– Zostaliśmy deweloperami, bo uwielbiamy tworzyć ciekawe rzeczy dla graczy. Chcemy tworzyć nowe mapy, nowe postacie i dodawać kolejne usprawnienia. Jednak aktualnie znajdujemy się w dziwnej sytuacji, w której mnóstwo naszego czasu i mocy przerobowych musimy poświęcać na karanie ludzi – powiedział Jeff Kaplan z Blizzarda. – Wolelibyśmy ten czas przeznaczyć na coś innego, np. wprowadzić historię meczów lub usprawnić powtórki, ale nie możemy – dodał.

Toksyczność w świecie gier online nie jest nowym zjawiskiem, ale wciąż stanowi spory problem dla twórców. Każdy z nas ma swoje za uszami. Sam miałem sytuacje, w których przesadzałem z reakcją i niepotrzebnie oskarżałem swoich kompanów, psując wszystkim zabawę. Jednak w grach chodzi przede wszystkim o to, aby sprawiały radość. Dlatego wszyscy powinniśmy się starać, aby tej radości było jak najwięcej. Nieważne, że przegramy jakiś mecz. Nieważne, że spadnie nam ranga. To nie jest koniec świata. Ważne, że te kilkadziesiąt minut lub nawet kilka godzin spędziliśmy w grze, którą po prostu lubimy. Ranga w grze komputerowej nie jest żadnym wyznacznikiem. Nikt nie jest lepszym człowiekiem, bo jest globalem, a nie silverem. Warto o tym pamiętać.

Wracają do Overwatcha, w planach Blizzarda są nowe mechanizmy, które pozwoliłby na lepszą kontrolę nad zachowaniem poszczególnych graczy. Na razie deweloper wprowadza powiadomienia na temat podjętych przez nas działań, które później miały swoje konsekwencje. Dzięki temu, jeśli zgłosimy jakiegoś gracza, otrzymamy informację o ewentualnym banie dla niego. Kaplan dodał przy okazji, że działania zostały już podjęte wobec prawie 500 tys. graczy na całym świecie. – Jeśli nie jesteś miłą osobą, jeśli jesteś toksyczny i psujesz innym grę, to nie chcemy ciebie w Overwatchu – powiedział pracownik Blizzarda.

[you tube=rnfzzz8pIBE]

Źródło: Extreme Tech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię