Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeBlizzard nie pojawi się na gamescom 2019

Blizzard nie pojawi się na gamescom 2019

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Blizzard Entertainment, przedstawiciele studia nie pojawią się na tegorocznych targach gamescom w Kolonii. Oficjalną przyczyną jest brak czasu i konieczność pracy nad bieżącymi projektami.

Blizzard jednocześnie informuje, że w przyszłości będą chcieli brać udział w imprezie. Gamescom 2019 odbędzie się w sierpniu w Kolonii. Decyzja Blizzard jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę, że gamescom jest jedną z największych imprez branżowych na świecie. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 370 tysięcy gości. Na targach E3 2018 pojawiło się zaledwie 70 tysięcy osób.

Zobacz: Activision Blizzard płaci zatrudnionym kobietom za możliwość śledzenia ich ciąży

Blizzard w oficjalnym oświadczeniu wyjaśnia:

W tym roku chcemy skupić się na produkcji i rozbudowie naszych gier oraz przyszłych projektów, dlatego nie będziemy mieli swojego stanowiska na targach gamescom 2019. Wydarzenie to jest bardzo ważne dla środowiska w Europie oraz na całym świecie, dlatego bardzo żałujemy, że nie zobaczymy się w tym roku z graczami w Kolonii. Wciąż będziecie mogli kupić gadżety naszej firmy w strefie sklepów. Nie możemy się już doczekać powrotu na gamescom, a także momentu, w którym pokażemy więcej szczegółów na temat produkcji, nad którymi teraz pracujemy.

W zasadzie brak Blizzarda na gamescomie nie dziwi mocno. Masowe zwolnienia oraz brak zaplanowanych na ten rok premier, są wystarczającym powodem. Prawdopodobnie całe zasoby zostaną przeznaczone za listopadowy BlizzCon. Może tam czekać będzie na nas niespodzianka?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię