Strona głównaGryEarthworm Jim wraca w ekskluzywnej grze na kolejne wcielenie konsoli Intellivision

Earthworm Jim wraca w ekskluzywnej grze na kolejne wcielenie konsoli Intellivision

Zapewne po przeczytaniu tego newsa będziecie chcieli sprawdzić który mamy obecnie rok. Nie regulujcie ustawień – nadal jest 2019, ale wszystkie poniższe informacje się potwierdzą, czeka nas niezły powrót do przeszłości.

Ekipa pracująca niegdyś pod szyldem Shiny Entertainment pracuje podobno nad… nową grą z gąsiennicą Earthworm Jimem w roli głównej! Co ciekawe, ich nowa produkcja ma być ekskluzywnym tytułem dla nowej konsoli Intellivision, która w sklepach ma pojawić się w październiku 2020 roku.

Zobacz: Back to 1998 – polska przygodówka point’n’click w klimatach retro ląduje na Steam

Pierwszy Earthworm Jim pojawił się jako „scrollowana platformówka” w 1994 roku i był jedną z gier na kultową w tamtym okresie konsolę Sega Genesis. Była wysoko oceniana zarówno przez specjalistów z branży jak i graczy, którzy głosowali portfelami. W końcu Jim pojawił się także na innych maszynach, między innymi na konsoli SNES, jak również na PeCetach. Później wyszły jeszcze dwie gry z tym samym bohaterem – w 1995 gracze dostali sequel, natomiast w 2010 remake w HD.

W zespole pracującym nad nową grą zobaczymy między innymi twórcę postaci Jima, Douga TenNapela, jak również autora muzyki do wcześniejszych gier – Tommy’ego Tallarico. Tego drugiego możecie również kojarzyć jako pomysłodawcę serii koncertów z muzyką z gier – Video Games Live – która na kilka edycji trafiła do Polski. Tommy odgrywa w całym przedsięwzięciu kluczową rolę, bo jest CEO Intellivision Entertainment, firmy, która stoi za tworzoną właśnie konsolą Intellivision Amico.

Zobacz: Nowy film na kanale Jack Blacka przypadnie do gustu fanom retro

Amico ma być “następcą” konsoli, która zadebiutowała w 1979 roku. Aktualnie opracowywaną wersję ogłoszono pod koniec 2018 roku, a jej cechami charakterystycznymi mają być kontroler w formie dysku (zapożyczony ze starej wersji konsoli) oraz kolorowy ekran dotykowy na padzie. Cena ma wahać się między 149 a 179 dolarami, a ceny gier oscylować między 3 a 8 dolarami. Wszystkie gry na Amico mają być ekskluzywne tylko na tę konsolę.

Czy Waszym zdaniem znajdą się fani retro, którzy zdecydują się na zakup tego typu konsoli?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię