Strona głównaWiadomościProcesory Coffee Lake zauważone w bazie SiSoft Sandra. Co szykuje Intel?

Procesory Coffee Lake zauważone w bazie SiSoft Sandra. Co szykuje Intel?

Trudno uznać procesory Intel Kaby Lake za rewolucyjne. To w gruncie rzeczy nieco ulepszona wersja Skylake, w których wzrost wydajności wynika głównie z wyższych taktowań. Dlatego też wiele osób z zainteresowaniem wyczekuje kolejnej generacji o nazwie Coffee Lake. Właśnie dwa z takich układów pojawić się w bazie programu SiSoft Sandra.

Kolejna generacja procesorów Intela, o nazwie Coffe Lake, ma między innymi wprowadzić do tzw. mainstreamu układy 6-rdzeniowe. Dwa z nich właśnie pojawił się w bazie programu SiSift Sandra, dzięki czemu uzyskaliśmy pierwsze informacje na ich temat. Pierwszy z procesorów – najprawdopodobniej Core i7 – to układ oznaczony jako Genuine Intel CPU 000. Jest on wyposażony w 6 rdzeni (12 wątków) o taktowaniu bazowym na poziomie 3,1 GHz. W trybie Boost ma osiągać aż 4,2 GHz, więc różnica jest dość spora. Z opublikowanych przez program informacji wynika, że układ ma 256 KB pamięci podręcznej L2 oraz 12 MB pamięci podręcznej L3.

Drugi z procesorów – najprawdopodobniej Core i5 – to również model 6-rdzeniowy, ale już bez obsługi Hyper Threading, czyli z 6 wątkami. Jego taktowanie to 3,5 GHz. Niestety, nie ma informacji na temat maksymalnego zegara, uzyskiwanego w trybie Boost. Tutaj również mamy 256 KB pamięci L2 oraz 9 MB pamięci podręcznej L3. Co ciekawe, przy obu modelach pojawia się informacja o platformie Laby Lake, więc na ten moment można założyć, że kolejna generacja będzie zgodna z podstawką LGA 1151.

Warto też zauważyć, że procesory są w wersji inżynieryjnej. Co to oznacza? Już na ten moment taktowania wydają się dość wysokie, ale w wersji finalnej najprawdopodobniej będą o kilkaset MHz wyższe. Można się też spodziewać obsługi dwukanałowych pamięci DDR4 oraz 16 linii PCIe, co pozwoli na zamontowanie dwóch kart graficznych w konfiguracji x8/x8. Na ten moment nie ma pewności co do daty premiery procesorów Intel Coffee Lake, ale liczne plotki mówiąc o wrześniowej premierze.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię