Strona głównaGryAktualnościBlizzard rozwiązał zespół deweloperski Warcraft 3: Reforged

Blizzard rozwiązał zespół deweloperski Warcraft 3: Reforged

Według jednego z raportów Blizzard przeprowadził restrukturyzację w wyniku, której rozwiązany został zespół odpowiedzialny za Warcraft 3: Reforged. Zmiany miały nastąpić w październiku. Pozostaje pytanie co z remake’iem Diablo 2?

Ekipa odpowiedzialna za Warcraft 3: Reforged miała zająć się pracami nad stworzeniem rekame’u Diablo 2.  Teraz przyszłość odświeżonej wersji dwójki pozostaje pod dużym znakiem zapytania. O restrukturyzacji w Blizzard poinformował Jason Schreier z Bloomberga.

Zobacz: PS5 – jak szybko i łatwo zmienić kolo logo na konsoli

Według jego raportu jedną z głównych zmian jest Blizzard Team 1, który opracowywał W3:R. Zespół był też odpowiedzialny za StarCraft 2, Heroes of The Storm i StarCraft Remastered. Po premierze Reforged zespół miał zająć się pracami nad nową wersją Diablo 2. Jednak zanim prace się rozpoczęły zespół przestał istnieć.

Jak podaje Bloomberg rozwój remake’u WC3 był zagrożony ciągłymi nieporozumieniami, złym zarządzaniem i próbą szybkiego uruchomienia z powodów finansowych. To było też pośrednią przyczyną wstrzymania prac nad Diablo 2. Obecnie projekt przejęła ekipa pracująca nad Diablo 4.

Pracownicy ze zlikwidowanego zespołu częściowo znaleźli zatrudnienie w strukturach Blizzard, reszta odeszła. Wielu programistów dołączyło do niezależnych zespołów takich jak DreamHaven. Nowe studio zostało założone niedawno przez jednego z współzałożycieli Blizzard.

Bloomberg zapytał Blizzard o Warcraft 3: Reforged i wsparcie dla gry:

Nadal jesteśmy zaangażowani w aktualizacje wspierające społeczność.

Wygląda jednak na to, że remake’u Diablo 2 nie doczekamy się zbyt szybko

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię