Strona głównaKonsoleMicrosoft wycofuje się z decyzji o zmianie cen Golda

Microsoft wycofuje się z decyzji o zmianie cen Golda

Wczorajszy dzień wywołał oburzenie graczy, zniesmaczonych decyzją o podniesieniu cen Xbox Live Gold. Teraz Microsoft wycofuje się z niej.

Na oficjalnych kanałach social media Xboxa i Microsoftu pojawiło się oświadczenie, w którym możemy przeczytać jak firma przyznaje się do błędnej decyzji dotyczącej zmiany cen Xbox Live Gold. Jednocześnie zapowiedziano, że ceny te nie ulegną żadnym zmianom, a dodatkowo gry free-to-play nie będą wymagać członkostwa Xbox Live Gold.

Pełna treść oświadczenia brzmi:

“Namieszaliśmy dzisiaj, a Wy słusznie postąpiliście, dając nam o tym znać. Interakcje i granie ze znajomymi to kluczowe części gamingu, a my zawiedliśmy oczekiwania graczy, którzy liczą na tą możliwość każdego dnia. W rezultacie ostatnich wydarzeń zdecydowaliśmy się nie zmieniać cen Xbox Live Gold.

Chcemy by ten moment był okazją do sprowadzenia Xbox Live do sytuacji, w której to gracz jest w centrum doświadczenia. Dlatego też chcemy, by dla gier free-to-play nie było więcej wymagane posiadanie członkostwa Xbox Live Gold, by grać w nie na Xboxie. Ciężko pracujemy nad tym, by dostarczyć tą zmianę tak szybko jak to tylko możliwe – nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy. 

Jeśli już jesteś członkiem Xbox Live Gold, Twoja cena za przedłużenie nie ulegnie zmianie. Także nowi użytkownicy będą mogli cieszyć się abonamentem w takich samych cenach jak to ma miejsce teraz.”

Przypomnijmy, że aktualne, polskie ceny Golda to 29 złotych za miesiąc (z promocją pierwszego miesiąca za 4 złote dla nowych użytkowników wersji Ultimate), 79 złotych za 3 miesiące i 152,67 złotych za 6 miesięcy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTT: Xbox
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię