Strona głównaGryAktualnościBloober Team - szef studia budzi kolejne emocje w sprawie kontynuacji Silent...

Bloober Team – szef studia budzi kolejne emocje w sprawie kontynuacji Silent Hill

Co parę tygodni, a nawet dni powraca temat kontynuacji horroru Silent Hill, którą ma tworzyć polski Bloober Team. Tym razem sprawę skomentował szef studia, Piotr Babieno.

Oczywiście w dalszym ciągu nie padło wprost żadne zapewnienie, że studio pracuje nad takim tytułem, ani zaprzeczenie. Takie wymijające odpowiedzi mogą jednak sugerować, że gra faktycznie powstaje. Wątpliwości nie rozwiewa również stwierdzenie Piotra Babieno, w którym odmawia on komentarza na temat aktualnych i przyszłych projektów – aktualnie studio pracuje nad trzema takimi grami – “z szacunku dla relacji z partnerami”.

Silent Hills P.T.

Na pewno jednak wiadomo, że Bloober Team współpracuje z Konami, właścicielami praw do serii Silent Hill. Prawdopodobnie do tego właśnie aspektu współpracy z japończykami odniósł się również szef studia, mówiąc, że każda gra przez nich realizowana musi przedstawiać historię w pełni przemyślaną i przygotowaną przez deweloperów i współpracujących z nimi artystów. Dotyczy to także “projektu, o którym nie mogą mówić”.

Kolejne gry studia mają w większym stopniu stawiać na przedstawienie fabuły. Wzorem do naśladowania dla Bloober Team jest tutaj na przykład Hellblade.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię