Strona głównaGryAktualnościBobby Kotick rezygnuje z funkcji prezesa Activision Blizzard

Bobby Kotick rezygnuje z funkcji prezesa Activision Blizzard

Po zrealizowaniu wszystkich formalności mających na celu przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft dotychczasowy prezes firmy Bobby Kotic rezygnuje ze stanowiska. Kto zajmie jego miejsce?

Dzisiaj została ogłoszona finalizacja przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Równolegle CEO koncernu Bobby Kotic poinformował, że to ostatnie miesiące na obecnym stanowisku. Funkcję prezesa będzie pełnił jeszcze do końca tego roku. W oświadczeniu możemy przeczytać m.in.

Wiele razy informowałem, że jestem w pełni zaangażowany w finalizację transakcji. Phil poprosił mnie, żebym pozostał na stanowisku CEO Activision Blizzard. Ustaliliśmy, że swoją funkcję będę pełnił do końca 2023 roku. Obaj nie możemy doczekać się współpracy przy płynnej integracji naszych zespołów i graczy.

Co ciekawe, nie jest jasne czy z dniem 1 stycznia 2024 Kotic odejdzie z firmy? Na razie nie wiadomo, możliwe, że będzie pełnił inną funkcję. Jason Schreier – dziennikarz branżowy na Twitterze X umieścił wpis sugerujący, że Kotic całkowicie odejdzie z firmy po 33 latach i będzie to ogromna zmiana w świecie gier.

https://x.com/jasonschreier/status/1712818483442987422?s=20

Co dalej będzie robił Kotic, nie wiadomo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię