Strona głównaGryAktualnościBorderlands 3: wszystko co powinniśmy wiedzieć przed premierą

Borderlands 3: wszystko co powinniśmy wiedzieć przed premierą

Do premiery Borderlands 3 pozostał nieco ponad tydzień. Fani serii znowu będą mogli odwiedzić Pandorę i wyładować kilka magazynków. Jednak w ostatnich miesiącach wokół gry wydarzyło się bardzo wiele. Od mikropłatności przez Epic Games Store aż do braku oryginalnego aktora podkładającego głos pod Claptrapa. W tym tekście zebraliśmy wszystko co powinniście wiedzieć przed premierą Borderlands 3.

Borderlands 3 data premiery

Premiera Borderlands 3 już 13 września na PC, PS4 oraz Xbox One. Na PC przez pierwsze sześć miesięcy gra będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store.

Crossplay w Borderlands 3

Możliwość grania pomiędzy platformami nie będzie dostępna podczas premiery Borderlands 3, ale deweloper mocno zastanawia się nad wprowadzeniem tego typu rozgrywki.

Zobacz: Scenarzysta Borderlands 3 chce zrobić kolejne Tales from the Borderlands

Kontrowersje wokół Borderlands 3

Jak wspominaliśmy wcześniej prace nad Borderlands 3 nie obyły się bez kontrowersji. W maju były wiceprezes Gearbox ds. Licencjonowania posprzeczał się z aktorem głosowym, który w poprzednich grach odgrywał postać Claptrapa. David Eddings ujawnił, że odrzucił propozycję podkładania głosu, gdy dowiedział się, że nie otrzyma tantiem za wcześniejszą pracę nad serią.

Co więcej aktor ujawnił, że Randy Pitchford zaatakował na niego podczas GDC 2017. Nie mniej był on gotów podjąć pracę, jeżeli otrzyma przeprosiny ze strony firmy za zaistniałą sytuację. 2K nadal bada tę sprawę, a Gearbox odrzucił ultimatum.

To nie koniec dziwnych akcji wokół gry. W sierpniu 2K wydawca Borderlands 3 nasłało detektywów na dom youtubera SupMatto, aby ci powęszyli w sprawie przecieków dotyczących gry. SupMatto twierdził, że znalazł informacje na temat gry na innych portalach i po prostu dzielił się informacjami. Zapewnia, że nie zdobył ich w nielegalny sposób. Jednak Take-Two właściciel 2K nie przyjęło tego do wiadomości.

Zobacz: Borderlands 3: złe opisanie płci jednej z postaci grozi banem na forum gry

Cała sytuacja spowodowała pojawienie się w sieci tagu #BoycottBorderlands3, ponieważ nie był to pierwszy tego typu przypadek, gdy Take-Two wysłało prywatnych detektywów w celu zastraszenia twórców informujących o przeciekach.

Borderlands 3 i mikrotransakcje

Podobnie jak w innych grach sieciowych także w Borderlands 3 zostaną wprowadzone mikrotransakcje. Te na szczęście będą dotyczyły wyłącznie przedmiotów kosmetycznych, jak skórki postaci i broni. Chociaż nie będą one miały typowego wydźwięku pay-to-win to jednak niesmak pozostaje. Pitchford z kolei jest bardzo zdziwiony niezadowoleniem graczy z tego tytułu.

Borderlands 3: nowe postacie, nowe lokacje

W Borderlands 3 oprócz Pandory przyjdzie nam odwiedzić również inne lokacje. Jak na razie zostały potwierdzone dwa: metropolitalna planeta Promethea oraz Sanctuary 3. Promethea jest główną siedziba korporacji Atlas, chociaż jest oblężona przez konkurencyjną firmę Maliwan. mówiąc w skrócie trwa tam wojna.

Z kolei Sancturay 3 to statek kosmiczny gracza, w którym możemy dokonywać zakupów oraz wykorzystywać do podróży pomiędzy planetami.

Do gry trafią również nowi łowcy: Amara, Fl4k, Może i Iron Bear oraz Zane. Każda z nich ma unikalne umiejętności oraz zdolności, które dobierzemy w zależności od stylu gry. Z kolei naszymi przeciwnikami będą Dzieci Krypty i ich przywódcy Tyreen i Troy Calypso.

Borderlands 3 dodatkowa zawartość

Po zakończeniu głównego wątku fabularnego ma graczy czeka jeszcze dużo zawartości. Niedawno Gearbox zapowiedział system powtarzalnych misji o nazwie Proving Grounds, w którym do pokonania będziemy mieli zastępy uzbrojonych wrogów oraz ich bossa, którego musimy wykończyć w ciągu 30 minut.

W czasie gry trafimy również na współrzędne innych planet, które będziemy mogli odwiedzać. Po premierze ma być dostępnych sześć lokacji, a kolejne zostaną wprowadzone w kolejnych sezonach oraz DLC.

Do gry powróci również tryb survival Horde, w którym do pokonania mamy pięć fal wrogów i tylko jedno życie.

To nie wszystko, po przejściu kampanii będziemy mogli zdobyć rangę Strażnika i ulepszać statystyki wszystkich postaci. A także zagrać w tryb nowa gra+.

Rządni wrażeń gracze będą mogli wybrać tryb Mayhem, który bardzo podnosi poziom trudności gry. Tryb ten będzie miał trzy poziomy trudności i pozwoli dobrać się do bardzo dobrego sprzętu.

Borderlands 3 broń, pistolety, karabiny, działka

Skoro już mowa o sprzęcie to warto wspomnieć, że w Borderlands 3 będziemy mieli do dyspozycji tony wszelkiego rodzaju broni. Dodatkowo każdy z gnatów będziemy mogli ulepszać i modyfikować. Niektóre z pistoletów będą miały kilka trybów strzelania, zatem dla każdego coś miłego.

Jeżeli przeoczyliśmy coś ciekawego to dawajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcevg247
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię