Strona głównaGryAktualnościBox Office - Joker zbliża się do miliarda dolarów. Wyprzedził Wonder Woman...

Box Office – Joker zbliża się do miliarda dolarów. Wyprzedził Wonder Woman i Batman v Superman

Kolejny udany weekend dla Jokera. 

To już czwarty weekend od oficjalnej premiery nowego filmu DC z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. W Stanach Zjednoczonych zarobił przez ostatnich kilka dni kolejne 14 milionów i wciąż trzyma się w czołówce box office.

Zobacz: Premiera filmu Joker może skutkować atakami terrorystycznymi w USA

Na ten moment Joker zarobił 299.6 miliona dolarów w Stanach oraz 634.4 miliony w reszcie świata, co łącznie daje nam 934 miliony, zbliżając produkcję DC do magicznej bariery miliarda dolarów. Zdaniem ekspertów z Variety film powinien dać radę osiągnąć ten imponujący kamień milowy.

Spore wrażenie robią również same dochody Jokera. W porównaniu do innych produkcji superbohaterskich, Wonder Woman (149 milionów) czy Aquaman (160 milionów), został on bowiem zrobiony na stosunkowo niskim budżecie wynoszącym „zaledwie” 70 milionów. Po odjęciu pozostałych kosztów, daje to zysk rzędu pół miliarda dolarów, podobny do tego, jaki udało osiągnąć się Infinity War.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię