Strona głównaWiadomościBungie: szef firmy przeprasza za akty molestowania i mobbingu

Bungie: szef firmy przeprasza za akty molestowania i mobbingu

Nie takiego prezentu na 20 urodziny spodziewało się Bungie. Firma została niemalże “zmiażdżona” raportem, który informuje o prawdopodobnych przejawach mobbingu i molestowania w firmie.

Raport pojawił się w serwisie IGN i przedstawia niepotwierdzone jeszcze doniesienia na temat mobbingu i aktów molestowania w dziale firmy odpowiedzialnym za scenariusze gier. Oprócz tego informuje o crunchu i ochronie “napastników” przez dział HR. Są też historie nierównego traktowania pracowników i problemów z przekazaniem problemów pracowników gdzieś wyżej.

Zobacz: Halo Infinite zyska więcej trybów PvP jeszcze przed końcem roku

W odpowiedzi na raport pojawiły się przeprosiny ze strony CEO Bungie, Pete Parsonsa. Parsons przyznał, że firma przyjmuje do wiadomości problemy, które znane są im co najmniej od października i podobno już zostały poczynione pewne kroki w celu ich eliminacji. Przyznał też, że póki co progres w wyjaśnianiu sprawy i likwidacji jej przyczyn i efektów nie jest tak dobry jak by tego chciał. Podobno kilka osób odpowiedzialnych za ataki już straciło pracę, a firma zmieniła podejście jeśli chodzi o daty premier.

Bungie

Cały raport IGN możecie przeczytać tutaj.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię