Strona głównaGryAktualnościBungie zatrudnia "historyka Destiny"

Bungie zatrudnia „historyka Destiny”

Współczesne dzieła popkultury często rozwijają się w bardzo rozbudowane światy, które ktoś musi śledzić. Bungie w tym celu zatrudnia “historyka Destiny”.

Historyk Destiny to nowe stanowisko, na które niedawno zaczął się nabór. Osoba ta ma być odpowiedzialna za śledzenie lore serii i pilnowanie, by układała się ona w zgrabną całość. Co ciekawe, takie zajęcie jest zdecydowanie bardziej powszechne w branży gier.

Destiny Bungie

Opis stanowiska mówi: “Bungie szuka historyka, który skataloguje zasady rządzące budową uniwersum Destiny. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie brała udział w procesie kreatywnym, musi mieć więc encyklopedyczną znajomość IP i znać odniesienia pomiędzy historiami w Destiny.”

Zobacz: Gracze Destiny 2 zazdroszczą Halo Infinite Battle Passa

Bungie nie jest pierwszą firmą, która szuka osoby na takie stanowisko. Wcześniej podobną pracę oferowały Blizzard i Respawn. Często też, nawet jeśli dane stanowisko nie jest jasno określone w ten sposób, to w innych firmach też są osoby odpowiedzialne za lore jako jeden z ich wielu obowiązków.

Lore Destiny jest niemal kultowe ze względu na swoje rozbudowanie, jest też przez to trudne do zrozumienia przez nowych graczy. Z jednej strony to interesujące, z drugiej – gracze na początku przygody musieli się kierować w stronę jutuberów opisujących jego niuanse, jak MyNameIsByf.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię