Strona głównaKonsolePlayStation przejęło Bluepoint twórcę remake’u Demon’s Souls

PlayStation przejęło Bluepoint twórcę remake’u Demon’s Souls

Na oficjalnym koncie PlayStation Japan na Twitterze pojawił się wpis, że firma przejęła Bluepoint Games. Studio było odpowiedzialne za remake Demon’s Souls oraz Shadow of the Colossus.

Tweet dość szybko zniknął, na szczęście nie umknął uwadze obserwatorów. O sprawie poinformował serwis ResetEra wspomagając się screenami dwóch niezależnych użytkowników. Usunięty Tweet zawierał japoński tekst z grafiką Bluepoint Games oraz angielski napis Witamy w rodzinie.

https://twitter.com/Nibellion/status/1409823081191940100?s=20

Jak napisał Nibel:

Tweet został opublikowany przez PlayStation Japan mniej więcej w tym samym czasie, w którym PlayStation ogłosiło przejęcie Housemarque. Grafika użyta w obu tweetach jest prawie identyczna, z wyjątkiem dwóch kluczowych różnic; jeden ma logo Bluepoint Games zamiast Housemarque, a usunięty obraz ma również kluczową grafikę Demon’s Souls w kolażu gier w tle. Sugeruje to, że PlayStation Japan może nie tyle umieściło niewłaściwe logo, ale cały niewłaściwy kawałek grafiki na zamówienie w nadchodzącym ogłoszeniu. W związku z tym może minąć trochę czasu, zanim PlayStation ogłosi przejęcie Bluepoint Games.

Firma Bluepoint Games została założona w 2006 roku i zbudowała sobie reputację dzięki produkcji najwyższej klasy przeróbek ukochanych gier. Najnowsza gra studia, Demon’s Souls, jest najnowocześniejszą wersją kultowego klasyka FromSoftware z 2009 roku i otrzymała bardzo dobre recenzje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię