Strona głównaKonsoleCall of Duty: Black Ops 6 – wszystko co wiemy

Call of Duty: Black Ops 6 – wszystko co wiemy

Microsoft zaprezentował Call of Duty: Black Ops 6, potwierdzając kilka wcześniejszych plotek. Co już wiemy na temat gry?

Wiemy już, że kampania Black Ops 6 rozgrywa się na początku lat 90. Deweloper Raven Software przejął prowadzenie nad kampanią, która toczy się po wydarzeniach z Black Ops Cold War z 2020 roku i nawiązuje do retrospekcji z lat 80 w Black Ops 2 z 2012 roku.

Activision opisało kampanię single-player Black Ops 6 jako thriller szpiegowski, który koncentruje się na odkrywaniu rządowego spisku. Można oczekiwać skradankowej rozgrywki połączonej z blockbusterową akcją, z której znane są kampanie Call of Duty, w takich lokacjach jak tundra rosyjska, pustynia bliskowschodnia, południowa Europa i USA, mówiąc w skrócie, klasyk.

Jak widać w udostępnionym materiale w Black Ops 6 powraca Frank Woods, chociaż teraz jest przykuty do wózka inwalidzkiego po wydarzeniach z Black Ops 2. Russell Adler z Black Ops Cold War również powraca, wraz z nowymi postaciami Troyem Marshallem i Jane Harrow. Kluczowe jest to, że Black Ops 6 uczyniło śmierć Alexa Masona i Jasona Hudsona w Black Ops 2 kanonicznym wydarzeniem.

Podobnie jak w Black Ops Cold War, Black Ops 6 ma nową bazę operacyjną, którą jest opuszczona posiadłość oraz tajny ośrodek KGB, który działa jako centrum dowodzenia kampanii, gdzie gracze mogą dowiedzieć się więcej o sojusznikach, eksplorować i rozwiązywać zagadki, zbierać informacje i ulepszenia, lub przejść do tablicy dowodów, aby wybrać misje.

Tryb dla wielu graczy startuje z 16 nowymi mapami, w tym 12 podstawowymi mapami 6v6 oraz czterema mniejszymi mapami Strike, które można grać w formacie 2v2 lub 6v6.

Black Ops 6 – powrót trybu Zombie

Black Ops 6 przywraca tryb Round-Based Zombies, co jest mile miłą odskocznią od trybu Zombies w Modern Warfare 3. RBZ, który polega na eliminowaniu coraz trudniejszych fal nieumarłych, ma na starcie dwie zupełnie nowe mapy (Liberty Falls i Terminus), a kolejne mapy pojawią się po premierze w październiku. Liberty Falls została ostatnio przewidziana jako pierwsza mapa Zombies dla Black Ops 6 przez YouTubera, który zbadał wskazówki pozostawione przez  deweloperów.

Inne ulubione funkcje fanów, które mają powrócić, to Classic Prestige i tryb Theater. Jednak to nowy system ruchu, nazwany Omnimovement, może być największym przełomem. Umożliwia graczom bieganie, nurkowanie i ślizganie się w dowolnym kierunku, a także obracanie się o 360 stopni w pozycji leżącej. Call of Duty nigdy wcześniej nie miało takiego systemu ruchu, co przywodzi na myśl Maxa Payne’a. Activision powiedziało, że mają nadzieję, iż Omnimovement pozwoli graczom poruszać się bardziej realistycznie i płynnie łączyć ruchy jak prawdziwy bohater akcji. Ponadto, pojawią się nowe zdolności Intelligent Movement i Corner Slicing.

Dostępna jest również nowa opcja korzystania z predefiniowanych ustawień HUD, w tym możliwość przeniesienia mini-mapy i usunięcia elementów HUD dla minimalistycznego interfejsu.

Jak już wcześniej potwierdzono, Black Ops 6 trafi również na konsole poprzedniej generacji, debiutując na Xbox One, Xbox Series X i S, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz PC (opracowane przez Beenox) za pośrednictwem Battle.net, Microsoft Store i Steam. Premiera w piątek, 25 października 2024 roku. Otwarta beta będzie darmowa na wszystkich platformach, chociaż osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży, uzyskają wcześniejszy dostęp, jak w poprzednich latach.

Black Ops 6 w Xbox Game Pas od premiery

Black Ops 6 zostanie bezpośrednio udostępnione w Game Pass, a to dzięki wykupieniu Activision przez Microsoft. Aktywni subskrybenci otrzymają cyfrową wersję cross-gen dla Xbox lub PC w standardowej edycji z Microsoft Store. W zestawie znajduje się również Woods Operator Pack i wcześniejszy dostęp do otwartej bety.

Chociaż rozwój Black Ops jest prowadzony przez Treyarch i Raven Software, wspiera go armia studiów należących do Activision. Activision Central Design, Activision Central Technology, Activision QA, Activision Shanghai, Beenox, Demonware, High Moon Studios, Infinity Ward i Sledgehammer Games przyczyniły się do powstania Black Ops 6, jednocześnie pracując nad własnymi odsłonami w długoletniej serii strzelanek z perspektywy pierwszej osoby.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię