Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Black Ops Cold War – gameplay, cross-play i wszystko...

Call of Duty: Black Ops Cold War – gameplay, cross-play i wszystko co wiemy

Twórcy Call of Duty: Black Ops Cold War zaprezentowali rozgrywkę z gry w trybie wieloosobowym. Co więcej, przedstawili również najważniejsze szczegóły rozgrywki w tym trybie. Tym razem postawili główny naciska na duże mapy oraz różnorodność pojazdów i narrację.

Według opisu, każdy związany jest wątkiem fabularnym i prezentuje wydarzenia jakie miały miejsce na świecie w latach 80, XX wieku. Twórcy gry przekonują, że multiplayer sprawia wrażenie wyciągniętego z kampanii dla jednego gracza. Wrogie drużyny będą walczyć ze sobą o przejęcie rozbitego satelity lub zatopionego ładunku atomowego lub podobnej tego typu misji.

Zobacz: PlayStation 5 – można składać preordery, póki co na wersję ze złota

Treyarch przedstawiło mapy w Miami, Uzbekistanie, Angoli oraz Moskwie. Trafimy także na Ocean Atlantycki gdzie pokierujemy różnego rodzaju łodziami.

Do gry powrócą klasyczne tryby takie jak Beathmatch, Dominacją, Znajdź i Zniszcz czy Zabójstwo Potwierdzone. Z kolei w trybie Combined Arms 12 vs 12 dostaniemy większe mapy z licznymi pojazdami – motocyklami, czołgami, skuterami czy buggy.

Pojawi się też zupełnie nowy tryb Eskorta VIP-a. Polega ona na tym, że jeden z członków drużyny musi zostać doprowadzony do wskazanego punktu, a reszta drużyny musi go osłaniać. Drugi nowy tryb to Fireteam, czyli zawody 4 na 4 w poszukiwaniu uranu na mapie.

Kasę w Black Ops będziemy tworzyć podobnie jak w poprzednich częściach serii. Powrócą także Dzikie karty, które zapewnią bonusy np. możliwość noszenia większej liczby granatów.

Zobacz: Animal Crossing: New Horizons – gracz odtwarza The Office na wyspie

Bronie z kolei ulepszymy za pomocą 54 dodatków. Teraz zobaczymy dokładny opis oraz wpływ pozytywny i negatywny danej modyfikacji. Miłą zmianą jest brak utraty punków Scorestream po śmierci. Im dłużej przeżyjecie tym większy bonus zgarniecie. Z kolei Do Warzone trafią operatorzy oraz bronie z wiązane z Black Ops.

Najważniejsze jest jednak to, że gra będzie wspierała cross-play zarówno międzyplatformowa oraz międzygeneracyjny. Oznacza to, że w jednym spotkaniu mogą wziąć udział zarówno gracze PS5, PS4 oraz PC. Premiera zapowiedziana jest na 13 listopada.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię