Strona głównaGryAktualnościCall of Duty pomogło znaleźć pracę 54 tys. byłych żołnierzy

Call of Duty pomogło znaleźć pracę 54 tys. byłych żołnierzy

Wszyscy znamy serię Call of Duty. To w końcu jedne z najpopularniejszych gier w całej historii branży. Ale czy wiedzieliście, że CEO Activision – Bobby Kotick – stworzył program charytatywny o nazwie Call of Duty Endowment? Dzięki niemu ponad 54 tys. byłych żołnierzy znalazło pracę.

Program ma pomagać weteranom wojennym po zakończeniu służby w aktywizacji i przede wszystkim znalezieniu pracy. Póki co obowiązuje w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W samym 2018 roku pomógł w znalezieniu pracy aż 10686 żołnierzom, a w sumie przyczynił się do tego już w ponad 54 tys. przypadków. W aż 93% były to prace na pełen etat. Poza tym 87% z nowo zatrudnionych weteranów zdobyło pracę na przynajmniej 6 miesięcy.

Zobacz: Call of Duty: Blackout za darmo przez cały kwiecień!

Zobacz: CD Projekt RED uruchamia własny sklep!

To pokazuje, że program jest niezwykle waży i ma realny wpływ na życie weteranów, którzy po zakończeniu służby często są zatrudniani poniżej swoich kwalifikacji lub na niepełny etat. Ale w tym miejscu możecie się zastanawiać, co ma on – oprócz samej nazwy – wspólnego z Call of Duty. Okazuje się, że środki na działanie zdobywa między innymi poprzez sprzedaż specjalnych kart w grze. Aktualnie w Call of Duty Black Ops 4 można kupić Call of Duty Endowment Salute. Zestaw kosztuje 20 zł o zawiera gest, kartę, godło, znaczek i naklejkę. Wszystkie wpływy ze sprzedaży są przeznaczane na fundusz dla weteranów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePurePC
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię