Strona głównaMobileAktualnościCall of Duty: Mobile zarobiło blisko 500 milionów w pierwszy rok

Call of Duty: Mobile zarobiło blisko 500 milionów w pierwszy rok

Gry mobilne rosną w siłę. Jednym z ich najgłośniejszych reprezentantów jest Call of Duty: Mobile, którego ogłoszone niedawno dochody robią wrażenie.

Kilka dni temu, 1 października, Call of Duty: Mobile świętowało swoją pierwszą rocznicę. Obok Modern Warfare i Warzone w świat CoD-a można było zaangażować się również na telefonach. Sądząc po najnowszych raportach, skusiło się na to sporo graczy.

Zobacz: Genshin Impact największą międzynarodową premierą w historii Chin

Chociaż mobilna wersja CoD-a rekordy biła głównie wokół swojej premiery, statystyki po roku wskazują na solidne zaangażowanie społeczności i regularne powroty. Według analityków Sensor Tower grę ściągnięto 270 milionów razy. Aż 148 milionów jest efektem hype’u w pierwszym miesiącu od premiery.

Gra łącznie zarobiła 480 milionów dolarów. 215 z nich pochodzi z kieszeni amerykańskich graczy. Co ciekawe, największe dochody przyniósł Activision drugi kwartał 2020 roku, kiedy wszyscy siedzieli w zamknięciu, a na zewnątrz szalał COVID-19.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię