Strona głównaRecenzjeGryCall of Duty: Modern Warfare 2 – pierwsze wrażenia

Call of Duty: Modern Warfare 2 – pierwsze wrażenia [Xbox Series S]

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i tym razem Activision zachęca graczy do zakupu kolejnej odsłony serii Call of Duty. Miałem okazję zagrać na Xbox Series S w najnowszą odsłonę – Modern Warfare 2. Warto czekać?

Wersja beta Call of Duty: Modern Warfare 2 umożliwia przetestowanie trybu dla wielu graczy. Fani kampanii dla jednego gracza muszą jeszcze poczekać. Jednak od wielu lat COD to głownie tryb multiplayer. Do wyboru mamy aż pięć trybów rozgrywki: Szybka gra, Młyn Trzecioosobowy, Znajdź i Zniszcz, Ratunek Więźnia oraz Nokaut.

Wybór jest zatem spory i jest przedsmakiem dużej różnorodności jaką zaserwuje nam nowa odsłona serii. W trybie Znajdź i Zniszcz naszym zadaniem będzie zdetonowanie lub ochrona ładunku wybuchowego przed detonacją. Natomiast w Ratunek Więźnia zajmiemy się odbijaniem zakładnika. Nokaut to eliminacja wrogów z możliwością zgarnięcia przesyłki, która zapewnia nam wygraną. Szybka gra, to klasyczne potyczki, podobnie jak Młyn Trzecioosobowy, różnica polega na zmianie perspektywy z pierwszoosobowej na trzecioosobową, co stanowi dość ciekawe urozmaicenie.

Beta daje nam dostęp do trzech map, dziewięciu operatorów oraz rozbudowanej sekcji rusznikarza. Ten ostatni daje nam możliwość dostosowania broni do własnych potrzeb i gustu. Całkiem solidna porcja jak na przystawkę. Od razu można przekonać się, że w Modern Warfare 2 będzie co robić, a sama gra będzie mocno zróżnicowana. Widać, że Infinity Ward odrobiło lekcje.

Mapy zbudowane są w sposób przemyślany i są dopracowane, różnego rodzaju zakamarki pozwalają na przygotowanie zasadzki, jednocześnie nie dając możliwości campienia. Również pod względem dostępnych broni mamy urodzaj. Co więcej, broń możemy modyfikować na wiele sposobów, co daje dodatkowy powód do eksperymentowania i szukania najlepszej konfiguracji.

A skoro już jesteśmy przy strzelaniu, nadal strzela się świetnie tak jak w poprzednich odsłonach Call of Duty. Potyczki dają bardzo dużo frajdy, a wpakowanie magazynka w bebechy przeciwnika powoduje podniesienie kącików ust. Zdecydowanie polecam także założenie na głowę dobrych słuchawek, co zwiększa immersje i daje nam dodatkowe informacje na temat pola walki.

Modern Warfare 2 ma niski próg wejścia, także odnajdą się tutaj również nowi gracze. Tempo gry nie jest szalone, dzięki czemu można dość szybko zorientować się o co w tym chodzi. Oczywiście dojście do mistrzostwa będzie wymagało bardzo dużo wysiłku.

Call of Duty: Moder Warfare 2 zapowiada się wyśmienicie, podczas testów pojawiło się parę drobnych problemów np. suwak ustawienia jasności ekranu nie działał w lewo. Jednak poprawienie tego typu błędów to dosłownie kosmetyka i w dniu premiery nie powinno być z tym problemu. Pozostaje też mieć nadzieję, że lobby będzie lepiej dobierało graczy pod względem używanego kontrolera, stawianie naprzeciw siebie padów i klawiatur z myszkami nie jest dobrym pomysłem. Tak czy inaczej, fani serii powinni być zadowoleni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię