Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Modern Warfare ma swój polski akcent

Call of Duty: Modern Warfare ma swój polski akcent

Coraz ciekawsze informacje pojawiają się na temat zapowiedzianego wczoraj Call of Duty: Modern Warfare. Z tego co zdradzili dziennikarzom przedstawiciele Infinity Ward, prace nad grą toczą się już od kilku lat, a spory udział w tym ma ekipa z Polski, a konkretnie z Krakowa.

Tam bowiem zlokalizowany jest oddział odpowiedzialny za zupełnie nowy silnik, na którym oparta będzie gra. Najwyraźniej twórcy wyszli z założenia, że jak już resetować tytuł to na całego – włącznie ze stworzeniem całkowicie nowego silnika. Szefem zespołu odpowiedzialnego za to zadanie jest Michał Drobot, pracujący oczywiście w Infinity Ward.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare 4 z darmowym trybem multiplayer?

Zespół powstał mniej więcej 1,5 roku temu, ale już wcześniej toczyły się prace nad nowym silnikiem. Ma on oferować “fotorealistyczne doświadczenie”, wykorzystując między innymi technologie takie jak fotogrametria. Jest to odtwarzanie otoczenia w wersji cyfrowej na podstawie zdjęć. Oprócz tego pojawi się oświetlenie wolumetryczne, HDR, rozdzielczość 4K, ray-tracing i kilka innych. Dopracowana ma być również termowizja oraz noktowizja, tak przecież przydatne w trakcie akcji wojskowych.

Na koniec przypomnimy, że premiera gry zapowiedziana jest na 25 października.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię