Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Modern Warfare 4 z darmowym trybem multiplayer?

Call of Duty: Modern Warfare 4 z darmowym trybem multiplayer?

W tym roku zadebiutuje kolejna gra z serii Call of Duty. Według plotek ma to być Modern Warfare 4. Wygląda na to, że Infinity Ward, które odpowiada za produkcję, rozważa udostępnienie trybu multiplayer całkowicie za darmo. Ale czy to ma sens?

Co byście powiedzieli na Call of Duty z darmowym trybem dla wielu graczy? Brzmi jak spełnienie marzeń, w końcu to najważniejsza część każdego CoD-a. Póki co nie ma co zapeszać, ale wygląda na to, że jest szansa na pogranie w multi bez dodatkowych opłat. Podobno Infinity Ward bada taką ewentualność, co nie oznacza, że finalnie tak będzie. Decyzja ma zostać podjęta po sprawdzeniu, jak duże zyski mogłaby przynieść gra w wersji free-2-play i czy nie wpłynie negatywnie na sprzedaż wersji premium.

Zobacz: Call of Duty: Black Ops V – pieczę nad grą przejmuje inne studio

Pytanie brzmi – skąd w ogóle taki pomysł skoro gry z serii Call of Duty od zawsze sprzedawały się dobrze i przynosiły Activision spore zyski? Problem w tym, że ostatnie wyniki finansowe nie są najlepsze. Wpływy z „gier usług” spadły aż o 200 mln dolarów w ciągu jednego kwartału. To bardzo niepokojący trend. Najwyraźniej Call of Duty w wersji free-2-play miałoby być rozwiązaniem problemów.

Zobacz: Activision rezygnuje z udziału w E3 2019

Jednak przyznam szczerze, że nie do końca wierzę w te doniesienia. Activision musiałoby sporo zmienić w grze. Nie wyobrażam sobie darmowego trybu multi i single na 3-4 godziny grania, za którego trzeba zapłacić 200 zł lub więcej. To nie miałoby najmniejszego sensu. Dlatego albo tryb dla pojedynczego gracza musiałby być bardziej rozbudowany i dłuższy, albo wersja premium dawałaby mnóstwo dodatków do multi (oby bez pay-2-win), albo gra musiałaby być sporo tańsza.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię