Strona głównaGryAktualnościCall of Duty przyniosło Activision rekordowy 2020 rok

Call of Duty przyniosło Activision rekordowy 2020 rok

Seria Call of Duty w 2020 roku zarobiła Activision blisko dwa razy więcej niż w 2019. Mimo podobnych liczb użytkowników, gra wciąż przynosi duże dochody.

Nie było raczej żadnych wątpliwości, że głównym bohaterem ostatniego raportu finansowego Activision będzie Call of Duty. Na rekordowy rok firmy pracowało bowiem już nie tylko Modern Warfare i Black Ops Cold War, ale również Mobile i Warzone.

Zobacz: Mass Effect Legendary Edition – w grze zabraknie jednego DLC

Roczny dochód Activision wzrósł o 25%, do 8,09 miliarda dolarów. 22% więcej wydawca zarobił również w samym okresie świątecznym. Dywizja Activision dzięki CoD-owi przyniosła w 2020 roku podobne zyski do tych generowanych przez Blizzarda. Jej dochód wzrósł aż o 77%, do 3,9 miliarda dolarów.

Społeczność shootera, chociaż jest wyjątkowo duża i miesięczna liczba użytkowników wciąż grubo przekracza 100 milionów, nie zmieniła się wiele względem zeszłego roku. Znacznie większe zyski przynosi więc najwyraźniej Warzone i nowy sposób monetyzacji MW i BOCW.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię