Strona głównaGryAktualnościMass Effect Legendary Edition – w grze zabraknie jednego DLC

Mass Effect Legendary Edition – w grze zabraknie jednego DLC

Okazuje się, że Mass Effect Legendary Edition nie będzie zawierało wszystkich DLC z trylogii. Zabraknie jednego dodatku i wiemy z jakiego powodu.

Mass Effect Legendary Edition ma być ostateczną wersją oryginalnej trylogii Mass Effect. Oprócz trybu dla wielu graczy, gra będzie zawierała prawie wszystkie dodatki. Pawie. Zabraknie DLC z pierwszej odsłony Mass Effect.

Zobacz: God of War otrzyma aktualizację dla 4K i 60 fps

Chodzi o Pinnacle Station, który został pierwotnie wydany na Xbox 360 i wprowadzał do gry nową mapę i 13 scenariuszy walki. Ekipa Game Informer otrzymała informacje od Marca Waltersa, że pomimo największych starań deweloperów nie udało się odtworzyć kodu źródłowego tego dodatku. Kod jest uszkodzony i nie można go naprawić.

Problemy z kodem Pinnacle Station sięgają czasów gdy trylogia została wydana na PS3, już wtedy dodatek ten nie został uwzględniony. DLC zostało opracowane przez zewnętrze studio Demiurge. Okazuje się, ze deweloper również dysponuje tylko uszkodzonym kodem tego dodatku.

Zobacz: Biomutant – gra powstaje długo, bo deweloper nie zmusza twórców do pracy w nadgodzinach

Walters mówi, że jedynym sposobem na przeniesienie DLC do Mass Effect Legendary Edition byłoby napisanie go od zera, co jest niewykonalne ze względu na konieczność poświęcenia kilku miesięcy pracy. Odnosi się jednak tylko do zawartości dla jednego gracza. Tryb dla wielu graczy nie będzie dostępny bo jak podkreśla Walters trzeba wiedzieć gdzie postawić granicę.

Mass Effect Legendary Edition jest już dostępne w przedsprzedaży na PS4, Xbox One i PC. Gra będzie kompatybilna z PS5 i Xbox Series.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię