Strona głównaKonsoleCall of Duty trafi na Nintendo Switch

Call of Duty trafi na Nintendo Switch

Microsoft dogadał się z Nintendo w sprawie udostępnienia Call of Duty na przenośnej konsoli. Po przejęciu Activision Blizzard popularna seria gier będzie dostępna dla jeszcze większej liczby graczy.

Wygląda na to, że Microsoft ma dobry humor. Najpierw zaproponował Sony podpisanie 10-letniego porozumienia, dzięki któremu na konsolach PlayStation pojawiałby się nowe gry serii Call of Duty już od dnia premiery. Podobno Sony na razie nie przystał na propozycję. Tymczasem Microsoft podobną propozycję złożył także Nintendo.

Zobacz: Wiedźmin Remake zaoferuje otwarty świat

Phil Spencer, szef Xboxa opublikował na Twitterze wpis, w którym informuje o podpisaniu umowy z Nintendo. Ta nabierze mocy po przejęciu przez firmę Activision Blizzard. Podobne porozumienie zostało zawarte z Valve, dzięki czemu gry będą trafiały także na Steam. Microsoft chce tym samym dostarczać gry do jak największego grona odbiorców.

Temat skomentował także Brand Smith, wiceprezes Microsoftu, który podkreślił, że przejęcie Activision Blizzard umożliwi dostarczanie marki Call of Duty do jeszcze większej liczby graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię