Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Warzone – Haker dołączył do streamu i zawiesił grę

Call of Duty: Warzone – Haker dołączył do streamu i zawiesił grę

Podczas transmisji na żywo z gry Warzone do drużyny dołączył haker, który spowodował zawieszenie gry. Jest to już kolejny tego typu przypadek, gdy ofiarami padają streamerzy.

Wygląda na to, że oszuści mają sposoby na całkowite zawieszenie Warzone w trakcie rozgrywki. Przekonał się o tym streamer Thomas „Tommey” Trewren podczas transmisji jaką prowadził 1 lipca.

Ten użytkownik właśnie dołączył do naszego lobby, przywitał się, a następnie wywołał błąd gry. Proszę nie mówicie mi, że gracze mogą wywoływać błędy programistyczne.

W materiale widać, ze haker, który używa nazwy złożonej ze znaków, których nie można używać w Warozne, dołączył do lobby Trewrena. Następnie pyta go czy ten chciałby dowiedzieć się czegoś nowego na temat gry. Na nagraniu słychać wyraźnie, że haker pisze coś na klawiaturze komputera. Chwilę potem streamer dostał błąd deweloperski, którego nie widać już na transmisji. Była to już druga tego typu sytuacja, co jest dość niepokojące.

Internauci sugerują, że awaria gry może być wywołana samą nazwą użytkownika dołączającego do lobby. Przeciążenie gry długimi ciągami tekstu, symboli, które nie są standardowo stosowane była również stosowana w innych produkcjach do wywołania błędu. Taka sytuacja miała miejsce np. w Rainbow Six Siege zanim Ubisoft naprawił błąd.

Zobacz: Trwają prace nad dwiema różnymi grami Silent Hill

Zawieszenie komuś gry to dość przerażająca sztuczka, ale raczej nie powinna przytrafiać się zwykłym graczom. Trewern został wybrany prawdopodobnie ze względu na swoją popularność oraz pozostawił otwarty oddział i umożliwił dołączenie komuś do gry. Jeżeli haker musi być w twojej drużynie żeby zawiesić grę, to w większości przypadków można spać spokojnie, a raczej grać.

Niestety Warzone cierpi z powodu wszelkiej maści oszustów, Activision nic z tym nie robi od momentu premiery gry. Na razie deweloper milczy także w tej sprawie. Jeżeli dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię