Strona głównaGryAktualnościCapcom już pracuje nad Resident Evil 8. W którą stronę zmierza seria?

Capcom już pracuje nad Resident Evil 8. W którą stronę zmierza seria?

Po małym powrocie do przeszłości, jakim był Resident Evil 2 Remake, wracamy do historii zapoczątkowanej w Residen Evil 7.

Resident Evil 8 ma powstawać od momentu zakończenia prac na remake’iem dwójki. Najnowsza odsłona będzie kontynuować historię zapoczątkowaną w chorym domu rodziny Bakerów.

Kontynuacja porzuci jedna widok z perspektywy pierwszej osoby i powróci do korzeni i widoku TPP. Czy to dobre posunięcie? To już zdecydowanie kwestia gustu. Osobiście preferuję widok z perspektywy trzeciej osoby, ale nie można odmówić FPS-owi z siódemki lepszego budowania napiętej atmosfery.

Zobacz: Bardzo dobra sprzedaż Resident Evil 2. Darmowy DLC już w drodze

W grze mają znaleźć się rozwiązania, które miały pojawić się jeszcze w czwartej odsłonie serii. Mowa tu konkretnie o halucynacjach wywoływanych u głównego bohatera oraz nowym przeciwniku w osobie Hook Mana (poniżej).

Premiera? Tutaj mamy całkiem konkretną zapowiedź. Resident Evil 8, choć oznaczenie jest jeszcze czysto umowne, ma trafić na rynek… przed odświeżoną wersją Resident Evil 3. Czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Zobacz: Remake Resident Evil 3 w rękach fanów. Capcom nas podpuszcza?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię