Strona głównaGryAktualnościCapcom kończy prace nad Devil May Cry 5 czy kolejną grą będzie...

Capcom kończy prace nad Devil May Cry 5 czy kolejną grą będzie Dragon’s Dogma 2?

Capcom udostępnił drugie demo Devil May Cry 5 dla PS4 i Xbox One, gracze PC muszą obejść się smakiem. A tymczasem Hideaki Itsuno rozmyśla nad scenariuszem Dragon’s Dogma 2. Pierwsza cześć otwartego RPG odniosła wielki sukces na całym świecie i została niedawno przeniesiona na PC, Xbox One i PS4. Czy mamy, zatem szansę na sequel?

Hideaki Itsuno podczas swojej kariery w Capcom był kluczową postacią podczas tworzenia takich hitów jak Rival Schools, Power Stone, Darkstalkers, Street Fighter Alpha i oczywiście Devil May Cry. Był to także reżyser jednej z najbardziej ambitnych gier studia, czyli Dragon’s Dogma. Przez te lata jednak bardzo cicho było na temat kontynuacji tytułu. Teraz Itsuno powiedział, dlaczego.

Zobacz: Znamy wymagania sprzętowe Devil May Cry 5. Zagramy nawet na słabszym sprzęcie

Kiedy pojawiła się dyskusja na temat Devil May Cry 5, poszedłem do Kenzo (Kenzo Tsujimoto, założyciel Capcom) i powiedziałem, chcę zrobić albo Devil May Cry 5, albo Dragon’s Dogma 2. Ten odpowiedział: dobrze, rób co chcesz. Zrób cokolwiek chcesz. Więc pomyślałem, w porządku zróbmy DMC 5. I zrobiliśmy.

Taka wiadomość może zmartwić fanów Dragon’s Dogma. W pełni zadowala jednak fanów DMC, którzy na pełnoprawną kontynuację czekali od 2008 roku.

Teraz kończymy pracę nad DMC5. Ale w tym czasie miałem również pomysły na Dragons Dogma 2. A więc oto jesteśmy, to koniec tego projektu. [powiedziane z uśmiechem]

Zawsze miałem jakieś cztery różne tytuły, a w zasadzie cztery różne pomysły, które chciałbym stworzyć. Ale jest różnica między tytułami, które chciałbym zrobić, a tytułami, które według mnie powinienem robić dalej. Ale oto jesteśmy, jesteśmy tutaj i… Przygotowuję się już do kolejnego projektu. Nie możemy powiedzieć, co to jest, ale nie możemy się też doczekać, aby zacząć nad tym pracować.

W mediach sporo mówi się, że podczas wywiadów z Itsuną, Dragon’s Dogma 2 jest drugim najczęściej poruszanym tematem zaraz po DMC5.

Zawsze, gdy tworzę grę, to robię to tak żeby chcieć w to grać tak jak chciałem. Dragon’s Dogma jest właśnie jedną z takich gier. Jest to rodzaj gry, o jakiej myślałem będąc dzieckiem. Myślę o tym, a potem pracuję nad stworzeniem tego doświadczenia.

Największym sukcesem w moim umyśle, z którego jestem najbardziej dumny jest Dragon’s Dogma. Z kolei najtrudniejszym do wykonania był DMC5.

Zobacz: Devil May Cry 5 w wersji limitowanej będzie kosztować ponad 30 tys. złotych

Czy czytając między wierszami i pokrętnymi wypowiedziami Itsuny poznaliśmy tytuł kolejnej gry, nad jaką pracuje? Z pewnością więcej na ten temat dowiemy się po premierze Devil May Cry 5, która zaplanowana jest na 8 marca na PC, Xbox One i PS4. Jest to pierwsza kontynuacja głównej serii od wydania DMC 4 w 2008 roku. Reboot gry został wydany w 2013 roku. Niezależnie od tego, kiedy powstanie Dragon’s Dogma 2, fani będą czekać na tytuł z wytęsknieniem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcevg247
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię