Strona głównaKonsoleFortnite: jak połączyć konta, jakie warunki trzeba spełnić, ile to trwa

Fortnite: jak połączyć konta, jakie warunki trzeba spełnić, ile to trwa

W końcu, po pół roku Epic udostępnił opcję łączenia kont założonych na różnych platformach. Teraz każdy może połączyć swoje konta Epic Games założone na konsolach i uzyskać dostęp do wszystkich przedmiotów, jakie zdobył na którejkolwiek z platform. Do ogarnięcia pozostaje kilka szczegółów technicznych, które znajdziecie poniżej.

Problem z łączeniem kont był spowodowany zabezpieczeniem przez Sony swoich interesów podczas wprowadzania cross-play dla tej konsoli. Japoński magnat nie chciał, aby gracze kupowali przedmioty kosmetyczne na innej platformie i korzystali z nich grając na PlayStation 4. Czyli jak zawsze chodziło o kasę.

Zobacz: Prawdziwy koncert w wirtualnym świecie. DJ Marshmello zagrał w świecie Fortnite

Cross-play dla PS4 został wprowadzony we wrześniu 2018, wcześniej chcąc grać ze znajomymi na różnych platformach należało założyć osobne konta. To spowodowało, że przedmioty graczy były rozsypane po różnych platformach. Epic Games zapowiadało, że wprowadzi możliwość połączenia wszystkich kont, co ułatwi rozgrywkę. Dopięcie tematu zajęło deweloperowi kilka miesięcy, na szczęście funkcja już działa.

Połączenie kont jest proste, jednak obostrzone kilkoma ograniczeniami. Na stronie Epic należy wskazać, który z loginów będzie głównym. Po połączeniu kont będziemy na wszystkich platformach logować się tylko jednym wskazanym loginem. Drugie konto zostanie dezaktywowane, a wszystkie (prawie wszystkie) przedmioty, jakie były na nim zgromadzone przeniosą się na konto główne.

Zobacz: Fortnite ujawni zawartość lootboxów przed zakupem. Na początek tylko w jednym trybie

Sam proces przeniesienia potrwa dwa tygodnie, ale to jeszcze nie wszystko. Warunkiem połączenia kont jest to, że jedno z kont musiało być wcześniej spięte z platformą PlayStation, a drugie Xbox One lub Switch oraz jedno z nich musiało być aktywne przed 28 września 2018.

I chyba najgorsza wiadomość, nie wszystkie przedmioty można przenieść. Łącząc konta nie przeniesiemy postępów z trybu Save The World. To samo dotyczy przedmiotów z Unreal Marketplace i Creative Islands. W tej sytuacji warto rozważyć czy opłaca się je łączyć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcefortnite
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię