Strona głównaGryAktualnościProject Resistance: Capcom ujawnia nowe szczegóły

Project Resistance: Capcom ujawnia nowe szczegóły

Capcom ujawnił nowe informacje na temat Project Resistance – gry PVP 4v1, opartej swobodnie o Resident Evil. Zamknięta beta planowana jest na wczesny październik.

Project Resistance to PvP 4 vs. 1, gdzie czterech graczy współpracuje ze sobą by uciec przed polującym na nich “Mastermindem”, kontrolowanym przez 5. osobę. Wszystko to jest nowym spin-offem Resident Evil, którego akcja toczy się na przedmieściach Raccoon City. Gra w swoich założeniach nieco przypomina Piątek 13-ego oraz Dead by Daylight. Tam też 4 “ocalałych” współpracuje ze sobą i ucieka przed piątym. 

Klasy postaci Project Resistance:

  • Valerie, support, z możliwością leczenia pozostałych,
  • January – hacker, z możliwością wyłączania kamer
  • Tyrone – tank, powalający przeciwników potężnym kopniakiem
  • Samuel – potrafiący zasypać przeciwnika gradem ciosów

Mastermindem nie będzie można sterować per se, zamiast tego będziemy mogli śledzić poczynania uwięzionej czwórki za pomocą kamer, jak również aktywować pułapki i przeciwników (zombie). Będzie mógł również wzywać bossa – ta postać będzie już w pełni grywalna. Jednak sterować nią będzie można tylko przez krótki czas. 

Zobacz: Project Resistance – nowy horror multiplayer od Capcom

Project Resistance działać będzie na silniku RE Engine, tym samym, który napędzał RE 7 oraz remake RE 2. Użyto go również w Devil May Cry 5.

Zobacz: The Last of Us 2 zostanie zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu

Jeśli chodzi o planowaną zamkniętą betę Project Resistance to planowana jest ona pomiędzy 4 a 7 października. Zapisać się do udziału w niej można przez oficjalną stronę internetową gryzapisy będą prowadzone od 12 do 19 września. Przy okazji, Capcom oficjalnie przyznaje, że gra nie jest “pełnoprawnym produktem”, a raczej eksperymentem. Project Resistance pojawi się na PS4, Xboxie One oraz PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię