Strona głównaWiadomościCD Projekt jest wart więcej niż PKN Orlen

CD Projekt jest wart więcej niż PKN Orlen

Wczorajszy dzień z pewnością przejdzie do historii polskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wszystko za sprawą zrzucenia z podium paliwowego giganta – PKN Orlen przez CD Projekt.

CD Projekt prawie rok temu wszedł do pierwszej dziesiątki najdroższych firm na GPW. Pod koniec ubiegłego roku spółka była już na piątym miejscu. Wczoraj, czyli 19 lutego 2020, CD Projekt wskoczył na trzecie miejsce, zrzucając tym samym z podium paliwowego giganta PKN Orlen.

Zobacz: CD Projekt jest wart więcej niż PGNiG czy Bank Pekao. Akcje spółki znowu biją…

Obecnie wartość CD Projekt jest nieznacznie wyższa od spółki paliwowej. Wczoraj o godzinie 16:00 akcje CD Projekt były wyceniane po 328,90 za sztukę, a PKN Orlen 73,90. Po przeliczeniu daje nam wartość 31 613 milionów złotych za CD Projekt i 31 608 milionów złotych za PKN Orlen.

Różnica ta wzrosła jeszcze bardziej tuż przed zamknięciem notowań. O 16:40 CDP przegonił wartością Orlen o 407 milionów złotych. Oczywiście sytuacja ta nie jest wynikiem tylko wielkiej siły CDP, ale również spadku wartości Orlenu. Nasz polski producent gier od początku roku zyskał na wartości ponad 18 procent, w tym samym czasie producent paliw stracił 14 procent.

Zobacz: CD Projekt Red – Nowy rekord! Najwyższa wartość akcji w historii firmy

Za tak dobrym kursem akcji CD Projekt stoją oczekiwania względem sukcesu Cyberpunk 2077. Przesunięcie premiery gry spowodowało tylko chwilowy spadek wartości akcji firmy. A co będzie dalej, to już jest temat dla analityków giełdowych. Dla graczy najważniejsze jest, żeby Cyberpunk 2077 wyszedł i był świetną grą, tylko tyle i aż tyle.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię