Strona głównaWiadomościCD Projekt RED powiększa się o studio we Wrocławiu

CD Projekt RED powiększa się o studio we Wrocławiu

Niezależne studio Strange New Things zostało przejęte przez CD Projekt RED i zmieniło nazwę na CD Projekt RED Wrocław. Tym samym nowa ekipa będzie wspierała studio z Warszawy i Krakowa w pracach nad Cyberpunk 2077.

Studio Strange New Thins zostało utworzone przez deweloperów z ex Techland i IO Interactive. Osiemnastu weteranów branży będzie rdzeniem nowego oddziału CD Projekt RED.

Adam Kiciński prezes i CEO grupy kapitałowej, powiedział:

Wrocław jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, jest to wymarzone miejsce dla talentów. Myślę, że zakres naszych obecnych i przyszłych projektów przyciągnie osoby, które nie chciały przeprowadzać się do Warszawy czy też Krakowa. Zespół deweloperski we Wrocławiu jest świetny, ale wciąż nie mogę się doczekać by zobaczyć, jakie talenty jeszcze odkryjemy po drodze.

Paweł Zawodny, kierownik nowego zespołu dodał:

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy stanąć na czele nowego biura. Wrocław znamy na wylot i jest to niesamowite miejsce do robienia gier. Zespół jest silny i jestem pewien, że mamy zarówno doświadczenie i kreatywność, aby uczynić Cyberpunk 2077 jeszcze lepszą grą.

Poniżej wypowiedź Adama Badowskiego, dyrektora Cyberpunk 2077:

Oprócz ogromnej wiedzy technologicznej i talentu artystycznego, podstawowy zespół z Wrocławia to po prostu wspaniali ludzie. CD Projekt RED nie jest typowym twórcą, stawiamy zarówno graczy jak i twórczą swobodę oraz jakość gier ponad biznes. Ci faceci nie tylko podzielają to podejście, ale podobnie jak reszta zespołu uważają, że jest ono niezbędne do tworzenia epickich gier wideo.

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale dodatkowa ekipa, która pomaga w tworzeniu gry to dobry znak. Według plotek datę wydania gry możemy poznać na E3 2018.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię