Advertisement
Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 - w 2021 roku aktualizacja na nowe konsole

Cyberpunk 2077 – w 2021 roku aktualizacja na nowe konsole

Wczoraj CD Projekt RED ogłosił kolejne opóźnienie premiery Cyberpunk 2077. Gra, na ten moment, trafi na sklepowe półki 19 listopada 2020 roku. Część osób jest zdania, że to z powodu debiutu konsol nowej generacji. Rzecz w tym, że Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X ukaże się dopiero w 2021 roku.

Przesunięcie premiery tak wyczekiwanej gry nigdy nie jest dobrą informacją dla graczy. Jednak w przypadku CD Projekt RED i Cyberpunk 2077 można odnieść wrażenie, że opóźnienie zostało przyjęte ze sporym zrozumieniem. Niemal wszędzie pojawiają się głosy, że „lepiej wydać grę później, ale dopracowaną i bez błędów”. Pomimo tego nie brakuje pytań o to, co dalej i czy zmiana daty związana jest częściowo z premierą konsol nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Na te pytania odpowiedział Adam Kiciński – prezes CD Projekt RED w trakcie konferencji telefonicznej.

Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji?

W trakcie rozmowy z dziennikarzami nie zabrakło pytania o premierę Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji, a także ewentualne kolejne opóźnienie gry. Adam Kiciński powiedział:

– Po pierwsze, rozumiem Twoje pytanie jako „Czy dobrze czujemy się z tym, że gra zadebiutuje na konsolach nowej generacji?”. A druga część pytania to „Czy trudno byłoby nam po raz kolejny opóźnić premierę?”. Zacznę od końca. Nie rozważamy w tym momencie takiego scenariusza. Jak już wspominałem, wierzymy w listopadową datę, więc tworzymy żadnych planów wobec niczego, co oznaczałoby premierę później niż 19 listopada.

Cyberpunk 2077

– Jeśli chodzi o premierę na nową generację, to nie martwimy się tym. Ta generacja różni się w pewien sposób od tego, jak wyglądało to w przypadku przejścia z PS3 na PS3 i X360 na XOne, bo tam odbywało się z dnia na dzień, praktycznie od zera. Tutaj mamy pewną kompatybilność między obiema konsolami. W rzeczywistości to ulepszenie sprzętowe i jeśli zostanie wykonana odpowiednia praca inżynieryjna to gry będzie można odtwarzać na obu generacjach. W rzeczywistości traktujemy to bardziej jako okazję, ponieważ będziemy celować zarówno w właścicieli konsol obecnej generacji, jak i konsol nowej generacji. Mamy nadzieję, że w tym czasie będziemy mieli największą lub jedną z największych premier, a to zdecydowanie może pomóc, ponieważ w tym czasie będzie dodatkowy ruch i zainteresowanie grami wideo. To jest nasze podejście.

Jak będzie działać Cyberpunk 2077 na nowej generacji?

Jeden z dziennikarzy zapytał też, jak będzie prezentować się Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji. Na to prezes CD Projekt RED również postanowił odpowiedzieć.

– Gra będzie działać na PlayStation 4 i PlayStation 5 w dniu premiery, tak samo jak na Xbox One i Xbox Series X. Cyberpunk 2077 będzie od początku wyglądać lepiej na nowej generacji. Stojące za tym technikalia trochę różnią się od pytania, ale prawdopodobnie ma co wnikać w szczegóły. Mogę też potwierdzić, że nie będzie to ostateczna aktualizacja. W pewnym momencie zapewnimy pełniejszą aktualizacją na nową generację, która będzie w pełni darmowa dla każdego, kto kupi grę na PS4 lub XOne. Ale generalnie w grę da się zagrać na nowej generacji od premiery 19 listopada i od tego dnia będzie wyglądać na tych konsolach lepiej. Mówiąc szczerze jeszcze nie wiemy, kiedy pojawi się ta większa aktualizacja na nowe konsole, ponieważ jeszcze nie ustaliliśmy daty. Jesteśmy pewni, że nastąpi to w przyszłym roku, ale na razie nie mamy określonego dnia, więc trudno coś wyrokować.

Cyberpunk 2077

Dodatki do Cyberpunk 2077 i tryb multiplayer

W trakcie rozmowy padło również pytanie czy opóźnienie premiery wpływa jakoś na termin wydania dodatków do Cyberpunk 2077, a także zapowiadanego trybu multiplayer.

– Specjalnie nie wspominaliśmy o liczbie DLC – chociaż wolimy je nazywać dodatkami, ponieważ są większe niż typowe DLC – ale oczywiście fakt, że premiera gry została opóźniona wpływa również na datę debiutu dodatków. Właściwie nie ogłosiliśmy żadnego konkretnego terminu, kiedy jest to planowane, ale ponieważ są one w trakcie opracowywania – nie są to żadne rzeźbione elementy, które trzymamy w szufladzie, że tak powiem – one muszą zostać wykonane i będą miały premierę później. Teraz, jeśli chodzi o wprowadzenie gry wieloosobowej, jej uruchomienie również będzie proporcjonalnie opóźnione. Mimo że gra wieloosobowa i tak jest nieco bardziej odległa, więc to plan na przyszłość.

Całą konferencję (w języku angielskim) możecie wysłuchać na stronie CD Projekt RED. A co Wy myślicie o opóźnieniu premiery Cyberpunk 2077 na 19 listopada? Dajcie znać w komentarzach!

Aktualne ceny Cyberpunk 2077:

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię