Strona głównaGryAktualnościCEO Ubisoftu wyjaśnia, dlaczego tak długo czekamy na nowego Splinter Cella

CEO Ubisoftu wyjaśnia, dlaczego tak długo czekamy na nowego Splinter Cella

Patrząc jak duży sukces odnośni ostatnio marka Tom Clancy, niektórzy pewnie z tesknotą wspominają piękne czasy Pandora Tomorrow i zastanawiają się, dlaczego ostatnia odsłona serii miała swoją premierę prawie sześć lat temu.

Chociaż krótki wywiad z CEO Ubisoftu, który pojawił się ostatnio na IGN, nie dotyczył bezpośrednio Splinter Cella, to Yves Guillemot pierwszy poruszył ten temat, wspominając, jak dużo zmieniła ta marka w początkach jego firmy. Kiedy dowiedzieliśmy się już również, jak ciężko jest Yvesowi wybrać swoją ulubioną grę z serii Splinter Cell, to samo pytanie cisnęło się pewnie na usta większości słuchaczy.

Zobacz: Włoski aktor głosowy rozbudza nadzieje na nową część Splinter Cell

Dlaczego tak długo czekamy na kolejnego Splinter Cella? Sądząc po odpowiedzi Yvesa, jest to problem nieco bardziej złożony. „Kiedy tworzysz grę, musisz być pewny, że różni się ona wystarczająco od tego, co zrobiłeś wcześniej.” – zaczął Yves. Najwyraźniej presję ze strony graczy poczuły również zespoły pracujące nad poprzednimi tytułami. Marki Ubisoftu, jak chociażby Assassin’s Creed, zaczęły odnosić spore sukcesy, co bardziej zachęcało ludzi do pracy przy nowych, udanych projektach, niż kontynuowaniu marki Splinter Cell.

Gdzieś pomiędzy tymi kilkoma zdaniami Yves wplótł jednak swój niewinny uśmieszek, mówiąc o ludziach wciąż dbających o tę markę oraz tajemnicze, nadchodzące projekty. „W pewnym momencie coś zobaczycie, ale nie mogę powiedzieć więcej.” – powiedział, zaraz zmieniając temat. Ciężko więc uwierzyć, że Ubisoft nie będzie chciał rozszerzyć o coś więcej. Zaledwie kilka dni temu rozpoczęliśmy dyskusje o nowym Assassin’s Creed w czasach Wikingów. Może niedługo przyjdzie również czas na kolejnego Splinter Cella?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię