Advertisement
Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeCES 2020 – czego możemy się spodziewać i kiedy

CES 2020 – czego możemy się spodziewać i kiedy

Święta już się skończyły, i do końca roku pozostało zaledwie trzy dni. A to oznacza, że kolejne targi technologiczne CES czają się tuż za rogiem. Jak zwykle możemy spodziewać się tam wszystkiego od szczoteczek do zębów przez inteligentne odkurzacze i telewizory aż do procesorów, konsol i sprzętu gamingowego włącznie. Nas najbardziej interesują ostatnie pozycje. Według ostatnich plotek to właśnie podczas CES 2020 Sony zaprezentuje PlayStation 5.

CES to skrót od Consumer Electronic Show – czyli pokazy elektroniki użytkowej odbywające siew styczniu w Las Vegas. Za późno już żeby starać się o zaproszenie i jechać do USA. Na szczęście wiele informacji na temat pokazywanych sprzętów będziecie mogli przeczytać w naszym serwisie.

CES rozpoczyna się 5 stycznia od konferencji wprowadzającej, ale prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero 6 stycznia kiedy na scenę wchodzą producenci elektroniki ze swoimi nowościami. To właśnie na 6 stycznia zaplanowana jest konferencja Sony. Impreza dla zwiedzających otwarta jest miedzy 7 a 10 stycznia.

Zobacz: Nowy Xbox w poziomie jest dwukrotnie bardziej gruby niż konsola obecnej generacji

Harmonogram CES 2020

Sam harmonogram imprezy jest bardzo bogaty w pokazy, które dla większości graczy są obojętne. Wyłuskaliśmy więc te najważniejsze.

AMD – 6 stycznia 23:00 czasu polskiego

AMD w tym roku zaprezentowało wiele procesorów do komputerów stacjonarnych i mobilnych, mało prawdopodobne, że będziemy widzieli powtórkę z rozrywki. Zamiast tego możemy zobaczyć następcę procesora graficznego Radeon VII tworzonego w technologii 7 nm. Nie jest to jednak pewne.

Intel – 7 stycznie 01:00 czasu polskiego

Intel już od dawna wykorzystuje CES do ogłaszania najnowszych procesorów. Biorąc pod uwagę pierwszy procesor Ice Lake 10 nm na CES 2019 możemy spodziewać się, że tym razem zostaną ogłoszone nowe procesory wykonane w tej technologii.

LG – 6 stycznia 17:00 czasu polskiego

LG podczas CES z zaprezentuje sporo sprzętu AGD, nas jednak interesuje tylko sprzęt gamingowy, wśród którego znajdą się trzy nowe laptopy LG Gram – 14, 15 oraz 17. Każdy z nich będzie wyposażony w najnowszy procesor Intel Core (Ice Lake) 10. generacji i maksymalnie 24 GB pamięci RAM DDR5 3200 MHz.

Poza tym LG potwierdziło, że zaprezentuje telewizory serii 8K, które jako pierwsze otrzymały certyfikat Ultra HD 8K. Obecne telewizory Samsung 8K nie mają takiej akredytacji. Firma ma ogłosić również nową linie soundbarów wykorzystującą technologię Al. Room Calibration, dostosowującą akustykę do pomieszczenia, w którym się znajdują.

Nvidia – godzina niepotwierdzona

Nvidia w tym roku ma zaprezentować swoje urządzania Nvidia Shield TV i TV Pro, o których mówiła już w październiku. Spodziewamy się również nowych kart graficznych.

Samsung – godzina niepotwierdzona

W tym roku spodziewamy się telewizorów 4 i 8K oraz sprzętu komputerowego.

Zobacz: PS5 – prezentacja już za kilka dni? Sony zapowiada pokaz unikalnej wizji przyszłości

Sony – 02:00 7 stycznia

Teraz coś na co najbardziej liczymy. Pomiędzy telewizorami i soundbarami liczymy na to, że Sony zaprezentuje oficjalnie konsolę PlayStation 5 oraz PlayStation VR 2.

Biorąc pod uwagę, że Microsoft zaprezentował oficjalnie swoją konsolę podczas The Games Awards spodziewamy się, że Sony zrobi teraz to samo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię