Strona głównaKonsoleNowy Xbox w poziomie jest dwukrotnie bardziej gruby niż konsola obecnej generacji

Nowy Xbox w poziomie jest dwukrotnie bardziej gruby niż konsola obecnej generacji

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat rozmiarów nowego Xboxa. Dla niektórych była to oczywiście idealna okazja do żartów i kpin, porównujących urządzenie ze sprzętem AGD. Strach pomyśleć jakie będą mieli pomysły gdy zobaczą poniższe zdjęcie…

Ostatnio publikowaliśmy porównanie nowego Xboxa z różnymi konsolami tej i minionych generacji. W tamtym przypadku był to jednak render, a teraz mamy do czynienia z rzeczywistą makietą, ustawioną obok “starego” Xboxa. Sami zobaczcie:

nowy Xbox porównanie

Od razu widać różnicę w rozmiarach obu urządzeń – nowy Xbox jest około dwukrotnie większy (grubszy) od swojego poprzednika. Jest również (na oko) nieco od niego szerszy.

Zobacz: Xbox Series X: Microsoft wyjaśnia nazwę konsoli

Każdy kto jednak interesuje się tematem dokładniej, wie, czym podyktowane są takie, a nie inne rozmiary nowej konsoli Microsoftu. Chodzi oczywiście o zamontowane w nim wydajne podzespoły oraz zapewnienie odpowiedniego chłodzenia. Poza tym, zwracam Waszą uwagę na jeszcze jeden szczegół, po raz kolejny potwierdzający, że konsolę zaprojektowano by stała w pionie, obok telewizora, a nie w szafce pod nim. Jest to logo Xboxa, które ma wyraźnie pionową orientację. Mam jedynie nadzieję, że tak postawiona nie będzie rysowała płyt – historia zna już takie przypadki z pionowo umieszczonymi napędami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię