Strona głównaGryAktualnościChciał streamować Anthem w wersji alfa, EA usunęło mu bibliotekę gier

Chciał streamować Anthem w wersji alfa, EA usunęło mu bibliotekę gier

Złota zasada mówi, żeby czytać dokładnie to, co się podpisuje, dotyczy to także zasad NDA podpisywanych przed rozpoczęciem testów beta/alfa różnych gier. O skutkach nieuważnego czytania, lub ignorowania tego co się podpisało, boleśnie przekonał się jeden z graczy, który postanowił stremować rozgrywkę Anthem w wersji alfa. Spotkała go za to szybka i bolesna kara.

Nie jest do końca jasne czy gracz nie czytał uważnie warunków wzięcia udziału w testach Anthem czy je zignorował, ale tę lekcję zapamięta na długo i posłuży, jako przykład dla innych graczy. Na usta ciśnie się pewien cytat z polskiego filmu.

Zobacz także: Najpierw Anthem, potem Dragon Age 4 i wreszcie Mass Effect 5?

A tak już całkiem na poważnie, bo temat jest poważny, streamer znany, jako smokethtone chciał transmitować rozgrywkę z Anthem na Twitch. Jednak nie pokazał zbyt wiele, klient Origin przestał odpowiadać. Streamer musiał ponownie odpalić aplikację, ale po zalogowaniu do konta okazało się, że biblioteka jego gier jest pusta.

Z pewnością jest to efekt złamania NDA, zgodnie z którym EA ma prawo ukarać nieodpowiedzialnych graczy i niezwłocznie usunąć grę z biblioteki nieuczciwego gracza. Nie wiadomo czy Anthem była jedyną grą na tym koncie, czy smokethtone stracił również inne gry. Na uwagę zasługuje również błyskawiczna reakcja EA.

Mark Darrah z BioWare ostrzegał, że publiczne dyskutowanie na temat gier objętych NDA stanowi naruszenie umowy

Całe wydarzenie możemy potraktować, jako ostrzeżenie. i dla przypomnienia, na kontach typu Origin, Steam nie jesteśmy właścicielami gier tylko subskrybentami usługi. Działając wbrew regulaminowi platformy możemy stracić dostęp do wszystkich zgromadzonych tytułów bez żadnej rekompensaty.

[AKTUALIZACJA]

Okazuje się, że cała historia to prawdopodobnie była wielka ściema. Więcej informacji TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię