Strona głównaWiadomościChłodzenie wodne od EVGA , które nie świeci

Chłodzenie wodne od EVGA , które nie świeci

EVGA zaprezentowała dzisiaj nowy budżetowy układ chłodzenia wodnego typu all-in-one dla procesorów Intela. Produkt otrzymał wdzięczną i łatwą do zapamiętania nazwę CLC 120 CL11.

Nowy produkt jest nieco tańszą wersją modelu CLC 120. Chłodnica wykorzystuje zupełnie nową konstrukcję pompy wody, która wydaje się być bardziej wydajna od dotychczas stosowanych pomp EVGA serii CLC. W zestawie nie znajdziemy niestety podświetlenia LED RGB, co może zachęcić osoby, które stawiają przede wszystkim na wydajność a nie na efekty świetlne. EVGA zadbała o zwiększenie natężenia przepływu cieczy chłodzącej i maksymalne zwiększenie powierzchni obszaru rozpraszania ciepła. Zastosowano tu również radiator o grubości 30 mm, w standardowych modelach tego producenta jest to 27 mm.

Blok wodny wykonany jest z miedzi, natomiast chłodnica wykonana została z aluminium. Firma nadal udziela pięcioletniej gwarancji na swój sprzęt. Blok wody można zastosować na socketach Intela w wersji LGA2066, LGA2011 (v3) oraz LGA115x. Wydaje się, że również użyty do budowy urządzenia wentylator padł ofiarą cięcia kosztów produkcji. Jest to prostsza konstrukcja  niż ta zastosowana w modelu CLC 120 i posiada tylko 2/3 wydajności przepływu powietrza. Wiatrak wyposażany jest w łożyska teflonowe i obraca się z prędkością do 1800 obrotów na minutę, poprzednia wersja obracała się z prędkością do 2400 obr/min. Maksymalny przepływ powietrza wynosi 100 m3/h wobec 127,87 m3/h dla poprzedniej wersji.

Nowa uboższa wersja chłodzenia wyceniana jest na około 60 $ czyli o 30$ mniej niż oryginalny CLC 120.

Źródło: techpowerup

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię