Strona głównaKonsoleCloud Gaming: granie w chmurze Microsoftu od wtorku dostępne w Polsce

Cloud Gaming: granie w chmurze Microsoftu od wtorku dostępne w Polsce

Microsoft nie odpuszcza. Po masie ogłoszeń z zeszłego tygodnia ma kolejne. Rozszerza Xbox Game Pass Ultimate o Cloud Gaming.

Od jutra, 15 września, do Xbox Game Pass Ultimate trafi ponad 150 gier. Co jeszcze ważniejsze, gry te będą dostępne w ramach Project xCloud, które od tej pory będzie nosiło bardziej przyjazną nazwę Cloud Gaming. Oczywiście wszystko to miałoby niewielkie znaczenie, gdyby na liście krajów z dostępem do Cloud Gaming nie było Polski. Nasz kraj jednak również od jutra, jako jeden z 22 wybranych, poczuje jak to jest grać w chmurze.

Cloud Gaming Xbox

Pełną listę 150 gier dostępnych w ramach usługi znajdziecie tutaj. Trafią tam także ostatnie nowości, takie jak Grounded, Battletoads, Tell Me Why oraz Wasteland 3. Członkostwo w Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 14,99 dolara za miesiąc. Na chwilę obecną skorzystać z grania w chmurze można tylko i wyłącznie posiadając Game Pass Ultimate. Microsoft nie zdradził żadnych informacji na temat ewentualnej możliwości zakupu dostępu do samego Cloud Gaming. Aby zagrać zdalnie, jedyne czego potrzebujecie to aplikacja ze sklepu Google Play lub Samsung Galaxy. Oraz oczywiście dostępu do Waszego standardowego konta Xbox. Posiadacze iPhone’ów póki co muszą obejść się smakiem – wygląda na to, że potrwa zanim Microsoft i Apple dogadają się w kwestii swojego podejścia do usługi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceMicrosoft
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię