Strona głównaWiadomościCo można zrobić z wolnym panelem LCD i obudową - komputer przyszłości...

Co można zrobić z wolnym panelem LCD i obudową – komputer przyszłości…

Takiej obudowy jeszcze nie widzieliśmy. Japończycy zastosowali ściankę LCD, na której wyświetlają animację wirtualnej piosenkarki.

Jak bardzo można spersonalizować komputer, aby stanowił nie tylko obiekt pożądania i element wystroju, ale również wyznaczył nową granicę dla gamingu i nowych technologii? Jest to oczywiście pytanie retoryczne, bowiem jedynym co temperuje wyobraźnię modderów i pasjonatów sprzętu komputerowego jest wiedza techniczna. Tej nie zabrakło mieszkańcowi Osaki, który opracował jedyną w swoim rodzaju konstrukcję.

Jego dzieło bazuje na gotowej obudowie 707 firmy In Win, ale nijak przypomina oryginalny wzór. Pan Naz przebudował lewy panel ściany, zastępując szklane wykończenie 15″ ciekłokrystalicznym ekranem z monitora. Łącząc go z przygotowanym kontrolerem był w stanie wyświetlić na bocznym panelu animację wirtualnej wokalistki Hatsune Miku. Renderowany obraz postaci widoczny jest dzięki zastosowaniu białego światła LED.

Na obudowie można wyświetlić nie tylko cyfrową piosenkarkę, ale także i inne ruchome obrazy, chociażby pulpit systemu. Aczkolwiek otrzymany obraz systemu jest półprzezroczysty i wykorzystanie panelu bocznego jako zewnętrznego monitora mija się z celem. Poniżej przedstawiamy krótki materiał, ukazujący pracę Naza.   

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię