Strona głównaGryAktualnościCodemasters potwierdza przejęcie studia przez EA

Codemasters potwierdza przejęcie studia przez EA

Studio odpowiedzialne m.in. za serie wyścigowe Dirt i F1 ma nowego właściciela. Codemasters trafiło w ręce EA.

O potencjalnym przejęciu Codemasters słyszeliśmy już ładnych kilka miesięcy temu. Wtedy Mistrzów Kodu miało jeszcze przejąć Take-Two. Do walki dołączyło jednak niedawno EA, przebiło ofertę swojego rywala i jak się właśnie okazało, przejęcie zaakceptowali udziałowcy studia.

Zobacz: Fall Guys – aktualizacja 3.5 wprowadza nowy poziom i kostiumy

Electronic Arts na swoje nowe studio wydało ostatecznie 1,2 miliarda dolarów. Chociaż jest to oczywiście ogromna kwota i duży sukces dla deweloperów, przynoszą oni EA kilka znanych marek. Oprócz gotowych schematów na Dirta i F1, EA poszerzyło właśnie swoje portfolio o Slightly Mad, twórców Project Cars.

Elektronicy zapowiadają się w rezultacie na silnego gracza na rynku gier wyścigowych. Do Need for Speeda i Burnouta dołączą nieco poważniejsze, choć wciąż zręcznościowe tytuły. Wydawca zapowiadał już, że po przejęciu Codemasters każdego roku spod ich skrzydeł wyjdzie co najmniej jedna gra wyścigowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię