Strona główna Wiadomości Akcesoria ControlIPAD: pierwsza analogowa klawiatura z czułością nacisku, niczym w kierownicy

ControlIPAD: pierwsza analogowa klawiatura z czułością nacisku, niczym w kierownicy

- Reklama -

Szykuje nam się mała rewolucja w obszarze gamingu i nie tylko. Mesjaszem technologii będzie Cooler Master i klawiatura z niespotykaną jak dotąd precyzją kliku…

W grach zawsze musieliśmy wybierać między płynnością kontroli a szybkością działania akcesoriów. To jest swoista wojna między padem a klawiaturą z myszką. Niedługo może jednak dojść do zniszczenia muru, który zmienia sposób poruszania się i celowania. Nadchodzącą rewolucję zapowiada Cooler Master.

Ich odpowiedzią na potrzeby graczy ma być CotrolIPAD. Twórcom udało się stworzyć mini-klawiaturę mechaniczną z technologią Aimpad, która reaguje w czasie rzeczywistym na siłę nacisku. Działa to podobnie jak w padzie lub kierownicy, gdy szybkość ruchu w grze jest odzwierciedlona względem kątem nachylenia gałki analogowej lub koła.

ControlIPAD ma być kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia wygody i poprawienia kontroli w grach. Ma umożliwić większy zakres “prędkości sterowania, odchylenia, dostosowania wysokości, czy też przechylenia“, a ten poziom precyzji jest raczej najważniejszy w trakcie rozgrywki.

Play games the way they were meant to be played. Walk and drive with precision without needing to use a controller and sacrifice your aim with a mouse.

Nie tylko technologia analogowa świadczy to tym, że jest to sprzęt dla profesjonalistów i amatorów. Prezentowana klawiatura jest wyposażona w 24 w pełni konfigurowalne przełączniki. Do wyboru jest wariant z Cherry MX Red lub Gateron Red. A to oznacza, że switche są dedykowane graczom, bowiem Red-y charakteryzują się płynnym klikiem i szybką reakcją.

Dodatkowo przydatne w grach i aplikacjach okazać się mogą dwie rolki, podświetlenie RGB, a także odłączana podkładka pod nadgarstek – prawdopodobnie wzorowana na modelu Razer BlackWidow Chroma.

ControlIPAD ma być nie tylko dla graczy, ale i osób zajmujących się obróbką grafiki, wideo, a także innymi multimediami, gdzie wymagana jest wysoka precyzja działania. Dla nich również są przygotowywane specjalne nakładki odpowiadające funkcjom w programach Adobe.

Example of dedicated keycap sets for photoshop, illustrator, and premiere

Zapowiada się rewelacyjnie, prawda? Problem w tym, że tego urządzenia nie ma jeszcze w  obiegu i nie pojawi się w sprzedaży, dopóki Cooler Master nie uzbiera wymaganej kwoty na rozruch produkcji. Jednakże wszystko wskazuje na to, że i z tym sobie poradzą. Dopiero dzisiaj uruchomili kampanię na KickStarterze, a już zebrali 22,000 dolarów z 50,000 dolarów potrzebnych na start.

Kto chce zarezerwować dla siebie ControlIPad i wesprzeć CM, niech przygotuje 55 dolarów. W przypadku sukcesu kampanii crowfoundingowej, premiera urządzenia odbędzie się w przyszłym roku, w okolicach maja.

 

 

 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE