Strona głównaWiadomościCore i9-9900K będzie miał lutowany IHS

Core i9-9900K będzie miał lutowany IHS

Intel najwyraźniej zamierza pójść w ślady AMD i w końcu przylutować rozpraszacz ciepła zamiast stosować mniej efektywną pastę. Na to przynajmniej wskazują plotki dotyczące procesora Intel Core i9-9900K, który ma być flagową konstrukcją w 9. generacji układów Core. 

Do tej pory Intel stosował w większości swoich procesorów na rynek konsumencki (od Ivy Bridge) pastę termoprzewodzącą i silikon zamiast lutowanego rozpraszacza ciepła. Tak się stało nawet w przypadku limitowanego modelu Core i7-8086K. Zupełnie inne podejście ma do tego AMD, które lutuje IHS w Ryzenach. Daje to dużo lepsze wyniki, szczególnie w momencie podkręcania i jest bardziej cenione przez użytkowników. 

Dobra informacja jest taka, że układ Core i9-9900K ma mieć lutowany IHS zamiast tzw. gluta. Dzięki temu 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor powinien uzyskiwać niższe temperatury pracy i lepiej radzić sobie z OC. Najwyraźniej Intel doszedł do wniosku, że nie ma sensu oszczędzać w przypadku flagowego modelu 9. generacji i trzeba dać użytkownikom to, na co rzeczywiście liczą. Najprawdopodobniej podobny los spotka Core i7-9700K, ale już niższe modele mają korzystać z gorszego rozwiązania. 

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię