Strona głównaWiadomościCorsair wypływa na głębokie wody ze sprzętem do bezprzewodowego grania

Corsair wypływa na głębokie wody ze sprzętem do bezprzewodowego grania

Do końca stycznia w gamingowym porcie zacumuje statek z nową dostawą akcesoriów bez kabli. W manifeście okrętowym znajdziemy mechanika K63, lapboard K63, podkładkę pod mysz MM1000 QI Wireless Charging oraz dwie myszki Dark Core RGB i Dark Core RGB w wersji SE.

Firma Corsair polubiła się tak bardzo z technologią bezprzewodową, że dała temu upust w swoich kolejnych urządzeniach przeznaczonych dla graczy. Jest to całkiem pokaźna lista peryferiów, która pewnego razu przyśniła się inżynierom zachłyśniętym morską wodą. Z cyfrowych halucynacji powstał oto kompletny zestaw gamingowy uwzględniający klawiaturę, myszki, podkładkę i lapboard cementujący miłość do jakości i wygody.

Trzymasztowiec wpierw zakotwiczył się ze sprzętem na targach CES 2018. Na dziobie ich ekspozycji wyróżniała się bezprzewodowa klawiatura mechaniczna K63 wyposażona w przełączniki Cherry MX Red. Komunikowała się z komputerem pokładowym trzema ścieżkami transmisji: Bluetooth 4.2, pasmem radiowym 2,4 GHz, kabelkiem o wężowym charakterze. W trybie wolności podziała nawet do 75 godzin rozgrywki. Oprócz swobody komunikacyjnej oferuje pełny anty-gosting, oceaniczne podświetlenie oraz kilka dodatkowych przycisków multimedialnych. Nie zapominajmy także, że jest to przedstawicielka klasy TKL, a więc jest znacznie mniejsza i lżejsza od pełnowymiarowych krążowników (366 x 173 x 41 mm, 3kg).

[you tube=2_1KUQNDeeM]

Klawiaturce do twarzy było w Lapboardzie K63, dostosowanym specjalnie pod jej wymiar. Sztywna podkładka ma wydzielone miejsce dla podstawy mechanika oraz dla jej towarzysza-gryzonia, dla którego przygotowano uniwersalną matę. Współpracuje ona z każdym rodzajem czujnika, na równi traktując sensor laserowy i optyczny. Co ważne dla graczy, po uszkodzeniu/zajeżdżeniu jej powierzchni możną ją wymienić na nową. Nie zaprzeczymy, że jest ogromna (670 x 277 x 52 mm), ale dla osób lubiących spędzać czas na kanapie lub fotelu będzie idealną alternatywą dla blatu biurka.

Nowością na stoisku Korsiarzy były jeszcze myszki Dark Core RGB przystosowane do bezprzewodowej pracy. Z klawiaturą K63 dzielą wspólną komunikację działania w trybie radiowym, bluetooth i przewodowym. Pozbawione kabelka będą posłuszne przez 24 godziny. Wobec człowieka są bardzo ufne, gdyż pozwalają spersonalizować swój wygląd poprzez wymienne dwa boczne panele, nadto konfiguracji podlega 3-strefowe podświetlenie RGB. Z ważniejszych cech warto tu wymienić jej sensor PixArt PMW3367, skłonność do pracy w rozdzielczości do 16 000 dpi, czy też 9 programowalnych przycisków.

Równie ciekawa jest alternatywna wersja myszki Dark Core RGB SE. Ma wszystko to, co model standardowy, ale jest dozbrojona w technologię bezprzewodowego ładowania baterii w systemie Qi. Niezbędna oczywiście jest podobnie unikalna podkładka mogąca załadować baterię do pełna. W tym przypadku jest to podkładka MM1000 Qi z dedykowanym miejscem do odnawiania ładowania energii. Dzięki wbudowanemu czujnikowi wykrywa aktualny poziom baterii i wyświetla o tym informacje na panelu LED. Podkładka spełnia również rolę właściwej powierzchni użytkowej dla gryzonia i oferuje dodatkowe złącza USB Micro-B i USB Type-C.     

[you tube=ogibHGD-hE4]

Producent zaczął już przyjmować zamówienia na klawiaturę K63 (110 euro) wraz z lapboardem (60 euro). Natomiast myszki pojawią się w ofercie sprzedażowej do końca stycznia.

Źródło: corsair.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię